День «Назви себе як хочеш» - саме таке свято сьогодні відзначають люди з почуттям гумору. Сьогодні можете разом із близькими вигадати собі чудернацькі нікнейми. Нехай вони будуть оригінальними й нестимуть у собі позитив😊
Українська мова. Учора ми з вами активно скоромовили. А сьогодні попрацюємо над виразністю нашого мовлення. Вам вже добре відомі такі талановиті поети як Тарас Шевченко та Ліна Костенко. Їхні твори прочитайте на с. 62, 63, 64 підручника («Соловейко застудився», «Встала весна…», «Світає…) Як ви думаєте, що спільного вони мають? Ви можете назвати декілька спільних ознак, але серед них точно буде та, що в усіх віршах є назви дій, які вжиті в переносному значенні.
Потренуйся знаходити слова в прямому й переносному значенні, виконуючи інтерактивну вправу.
Після перегляду відео знайди й випиши з кожного вірша по одному сполученню іменника й дієслова, які вжиті в переносному значенні.
Математика. Повторимо таблицю множення та ділення на 6 разом із «Розумниками» 2 клас, частина 6, тема 1, завдання 7-12. Тепер ви готові до виконання завдання 5 на с.80 у посібнику. Це – задача. Вдумливо прочитай її, познач відомі й невідомі величини на схемі, склади вирази та знайди їх значення, не забудь про відповідь. Розв’язуючи задачу (в посібнику), точно використаєш свої знання таблиці множення на 6. Знадобляться вони тобі й при знаходженні невідомого в рівняннях с. 80 № 4. Їх запиши в зошит, зазначивши сьогоднішню дату. Ти легко впораєшся з цим завдання, якщо пригадаєш правило.
Навколишній світ. Із настанням весни рослини прокидаються. Дерева починають всмоктувати через коріння воду з ґрунту, вона розчиняє запаси речовин і цей сік рухається вгору до бруньок. А через півтора-два тижні починають наливатися бруньки, з яких згодом з’являються листочки та цвіт.
Запам’ятали, що відбувається з деревами навесні? Перевіримо!
Хочу вас запевнити, що в Канаді, про яку далі піде мова, теж весна і так же по-весняному чарівно, як і в Україні. І не тільки це ріднить нас. У Канаді теж живуть близькі нам люди, які вважають себе справжніми українцями, хоч і на відстані. Адже саме в Канаді знаходиться одна з найбільших українських діаспор.
Перше масове переселення українців до Канади почалось наприкінці XIX століття. А першими українцями-емігрантами в Канаді стала сім'я із Галичини. Згодом, приїхавши до України ці люди переконали переїхати до Канади ще 6 сімей. В 1892 році вони заснували перше українське переселення в одному з містечок Канади. Дбаючи про емігрантів, канадський уряд продавав землю за символічну ціну, а українцям дозволяли селитися компактно, поряд зі своїми співвітчизниками. Українці утвердилися в новому середовищі й канадці визнали їх громадянами вже нової країни. На даний момент в Канаді проживає більше мільйона українців, для яких ця країна стала ще одним домом.
На с. 85 у підручнику ти зможеш прочитати про українську діаспору, і побачити, що українці й у далекій Канаді не втрачають своїх національних уподобань.
P. S. Дякую Марійці, Ярославу та Гоші за крилатиків. Нехай вони на своїх крилах принесуть у кожен дім добробут та щастя!
https://picua.org/image/pJH8x4
ВідповістиВидалитиНаша вчорашня казкова птаха))
Птаха нереально казкова вийшла. Тільки не знаємо, хто автор цієї казки)
ВідповістиВидалити