Сьогодні поговоримо про музику, адже 30 квітня Міжнародний день джазу. Мабуть, мало хто з вас знає, що це😊 Тому зараз з’ясуємо.
Якщо коротко, джаз — це музика, що виникла на американському континенті, поєднавши європейську гармонію, європейсько-африканську мелодію та африканський ритм. Джазом називають і оркестр, який складається із духових, ударних та шумових інструментів. Видатним виконавцем джазу вважають Луї Армстронга.
Навколишній світ. Сьогодні попрацюємо з годинником та календарем. Упевнена, що із завданнями на с. 46 та с.48 ви легко справитеся, пригадавши все те, що вже знаєте про міри часу. Цікава вправа на цю тему є тут.
Українська мова. Пригадайте те, що вже знаєте про речення й спробуйте разом із нашими новими друзями розібратися, які ж розділові знаки потрібно ставити в кінці речення.
Повправляйся у визначенні виду речень на с. 71 у підручнику та виконай вправу 3 на с. 72: напиши три смс-повідомлення в зошиті (розповідне, питальне, спонукальне), ставлячи потрібні розділові знаки.
Тепер можна зробити перерву й порухатися. Це не джаз, але точно буде ритмічно:)
Математика. Заповнимо останні вільні клітинки в нашій таблиці. Множимо на 8 і 9. Множити на 8 просто, адже всі випадки ми вже знаємо, а цікавий прийом множення на 9 ми вже розглядали ще на початку вивчення таблиці множення. Нагадаю про нього.
Вправи для закріплення випадків множення та ділення на 8 і 9 знайдете тут, тут , тут і тут.
P. S. Кіріл та Маша вчора на 100% креативно провели свій день. Про те, як це в них відбувалося, дивіться нижче.
На наступному тижні ми будемо працювати з циркулем, подбайте, будь ласка, про його наявність на вашому робочому місці. Наступна наша зустріч відбудеться вже понеділок. П'ятниця - вихідний, відпочивайте, набирайтеся сил. Зустрінемося вже в травні!
Сьогодні відзначають декілька цікавих свят. Спочатку поговоримо про День джинсів, який святкують кожного року саме 29 квітня. Сьогодні в джинсах можна зустріти будь-кого — починаючи від немовляти йі закінчуючи президентом. Слово «джинси» - це похідне від Genes, що по-італійськи означає Генуя - місто на півночі Італії. Саме звідти везли тканину для джинсів в кінці XIX століття. Однак американці читали це слово на свій лад, так що дуже швидко «Genes» перетворилося в «Jeans», із звичною для нашого вуха вимовою - джинс. Спочатку так називали саму тканину, а тому вже й штани, зроблені з неї.
Джинси напевно є у кожного з вас. Але рано чи пізно навіть самі круті джинси перестають бути частиною вашого гардеробу. І тоді старим джинсам можна подарувати нове життя: створити з них якусь гарну й корисну річ.
Можливо, сьогодні хтось надихнеться такою ідеєю, тематичних майстер-класів у мережі дуже багато:)
А ті з вас, хто причетні до хореографії, можуть теж сьогодні святкувати. Адже 29 квітня Міжнародний день танцю. Танцюйте, піднімайте собі настрій, зміцнюйте своє здоров'я.
29 квітня Всесвітній день бажань. Ми вже з вами загадували заповітне бажання своїй мальованій золотій рибці. У декого, знаю, воно вже здійснилося, а у декого - вже майже. Можете намалювати собі ще одну рибку, але пам'ятайте про ту деталь, яка має залишитися недомальованою. А ще спробуйте самі побути в ролі золотої рибки й виконати чиєсь бажання, хоча би саме маленьке. Це так класно дарувати комусь позитив та віру в диво.
Натанцювалися, намалювалися, тепер час і повчитися трішки:)
Українська мова. Говоримо про речення. Вчора ми з'ясували, що речення виражає закінчену думку. А сьогодні новий відеоурок.
Перевірити, як ви зрозуміли тему сьогоднішнього заняття, допоможе вправа 3 на с.70 підручника.
Математика. Сьогодні повторимо те, що вчили на попередніх заняттях. Попрацюємо в зошитах. Запиши дату, а під нею вирази. Визнач порядок дій у ньому та знайди значення.
(9 •4): 6 - 27 : (12-9): 9=
(35 + 7) : 6 • 8 + 49 : (16 - 9) •9 =
Тепер виконай наступне завдання. Так ти повториш табличне множення й пригадаєш правила знаходження невідомих компонентів дій.
63 : х = 9 у • 7 = 49 z : 6 = 6
Навколишній світ. Продовжимо тему нашого вчорашнього заняття.
Один оберт Землі навколо Сонця триває приблизно 365 днів або один рік.
Поки наша півкуля повернена до Сонця, дні у нас довгі, пора року — літо. Поки наша півкуля повернена від Сонця, дні у нас короткі, пора року — зима.
У країнах Північної півкулі, в тому числі й Україні, пори року тривають у такі місяці: зима — від грудня до лютого; весна — від березня до травня; літо — від червня до серпня; осінь — від вересня до листопада.
У Південній півкулі пори року протилежні: літо — від грудня до лютого; осінь — від березня до травня; зима — від червня до серпня, весна — від вересня до листопада.
Місяці пір року в Австралії та Україні є протилежними. Зима в Австралії припадає на червень, липень, серпень, літо – відповідно на грудень, січень, лютий.
Чи святкували ви коли-небудь новорічне свято в купальниках та легких шортах? Ні? А от в Австралії це цілком реально! До австралійців Дід Мороз з’являється не в традиційній шубі, а в… купальному костюмі. Більше того, приїжджає не на санчатах чи лижах, а на новенькому скутері.
Ялинки в Австралії не ростуть, але австралійці хочуть відзначати свято, як європейці. Тому спеціально з північної півкулі в Австралію привозять живі ялинки. Також у своїх будинках австралійці встановлюють і штучні ялинки.
P. S. Творіть, танцюйте, бажайте - усе в ваших руках.
Біологічні ритми - біоритми (від грецького βίος - bios, «життя» і ῥυθμός - rhythmos, «будь-який повторюється рух, ритм») – періодично повторювані зміни характеру й інтенсивності біологічних процесів та явищ. Наприклад, час перетравлення їжі становить приблизно 3-4 години, при порушенні цієї періодичності можуть виникати проблеми, що ведуть до захворювань шлунково-кишкового тракту, ожиріння тощо. Вчені вивчили особливості працездатності людини і встановили, що вона коливається у різних людей залежно від їх біологічного типу. Одних людей називають «сови» (краще працюють і більш активні у вечірні години), інших – «жайворонки» (більш активні вранці), третіх – «голуби» (не прив'язані до часу доби).
Наш біологічний годинник працює так:
Від 1 до 5 години ночі. Людина спить, більшість наших органів працює в режимі економії сил. Працює активно тільки печінка, переробляючи необхідні організму речовини, видаляючи отрути. Це «велике очищення організму» необхідно йому для успішного функціонування. У людини в цей час низький тиск, рідкий пульс і повільне дихання.
Від 6 до 8 години ранку. Тиск стає вищий, пульс частішає. Організм вже прокинувся, хоча ми фактично можемо ще спати. Різко зростає імунітет. Людина відпочила.
Від 9 до 12 години ранку. Активність підвищується. Серце розганяється на повну потужність. Це найкраща форма нашого організму. Ми активні, працездатні й сповнені ентузіазму. Ловіть ці моменти. Вони найбільш продуктивні!
Від 12 до 14 годин. Настає перший спад активності. Зменшується фізична і розумова працездатність. Відчувається втома, потрібен відпочинок. Це час самої низької активності в циклі. Реакції сповільнюються. Обід.
Від 14 до 18 годин. Працездатність підвищується. Загострюються всі органи чуття. Робота йде з високою часткою активності. У цей час дуже ефективні фізичні види праці та тренування у спортсменів. Настає час занять і прогулянок на свіжому повітрі. Організм відчуває бажання більше рухатися.
Від 19 до 20 годин. Підвищується тиск. Виникає дратівливість через зниження стабільності психічного стану. Людина в цей час може бути нервовою, неврівноваженою. Зменшується мозковий кровообіг, може боліти голова.
Від 21 до 22 години. Психічний стан рівний, а ось розумова працездатність підвищена. Цей період часу особливо хороший для учнів при запам'ятовуванні тексту. Так як пам'ять загострюється.
Від 22 до 24 годин. Знижується температура. Організм готується до відпочинку. Якщо ми лягли спати о 22 годині, то настає час для сновидінь. Наше тіло, наш мозок відпочивають.
Намагайтеся не відпускати на самоплив такі важливі питання, як формування правильного й здорового режиму дня. Це допоможе і дорослому, і дитині зберегти здоров'я, все встигнути й отримувати від роботи та навчання задоволення й знання, а не головний біль і розчарування.
Математика. Я впевнена, що всі ви з можете визначати (порівнювати) на скільки число більше або менше за інше число. Ви всі виконаєте дію… Точно – віднімання! Щоби дізнатися на скільки 32 менше 62, треба від 62 відняти 32. Отримаємо 30.
А тепер поміркуйте, як знайти у скільки разів одне число більше або менше від іншого? Звичайно ж, поділити.
Перевірити себе зможеш тут. Читай уважно запитання, звертаючи увагу на прийменники "у" та "на", слова "більше" та "менше".
А тепер попрацюй у зошиті. Знайди ручку, олівець та лінійку. Не забудь про дату та накресли два відрізки: AB = 2 см і CD = 8 см. Під ними запиши вирази, які покажуть: 1) у скільки разів відрізок AB менший, ніж відрізок; 2) на скільки сантиметрів відрізок CD більший, ніж АВ. Знайди значення цих виразів.
Українська мова. Сьогодні тема ви нова вивчати. Як ви вважаєте, чи можна назвати цей набір слів реченням? Звісно, ні. Виявляється, речення мають свої маленькі секрети, які допомагають нам розуміти їх зміст. Мовка та Суржик спробують ретельно дослідити речення і виявити їхні основні ознаки. Приєднуйся до своїх помічників, буде цікаво!
А тепер виконай вправу 2 на с. 70, вона допоможе тобі застосувати щойно отримані знання про речення. Навколишній світ.Сьогодні ми дізнаємося про те, чому на нашій планеті існує день та ніч, дослідимо зміни доби та пір року в Україні та Австралії. Здавна люди, спостерігаючи за Сонцем, помітили, що вранці воно сходить з-за лінії горизонту, опівдні піднімається найвище, а ввечері заходить за лінію горизонту. Вони вважали, що Сонце рухається навколо Землі, тому буває день і ніч. Але це не так. Насправді, наша Земля обертається навколо власної осі. Обертання Землі навколо своєї осі спричиняє зміну дня і ночі. Бік земної кулі, повернутий до Сонця, освітлюється його промінням. На цьому боці — день. Протилежний бік не освітлюється Сонцем, і в цей час на ньому ніч.
Хоча ми цього не відчуваємо, але наша Земля постійно обертається. Там, де її поверхня освітлюється Сонцем, – день. А з протилежного боку, у затінку – ніч. День і ніч складають добу. Доба триває 24 години. Тобто за цей час Земля здійснює один повний оберт навколо своєї осі.
Пригадай, як визначається час і зможеш виконати завдання 1 і 2 на с.47 у зошиті.
P. S. Результати тестування на діаграмі нижче. Лідером став навколишній світ. Ваші знання про Австралію мене потішили. Не відстає й українська мова. Але більшість із вас "упіймалась" на запитанні про хитромудрого лиса та про "товсті" (ті, які потребують власної думки щодо твору) й "тонкі" питання (відповідь на них легко знайти в самому тексті). Будьте уважні. Щодо математики, я проаналізувала ваші роботи, й зрозуміла, над чим ми додатково попрацюємо протягом тижня. А ще помітила, що ви не дуже уважно читаєте запитання (обираєте одну відповідь, а в завданні йдеться про дві). Будьте уважні, не бійтеся помилятися й робити висновки. Головне - не 100% результат, а 100% розуміння.
Я дякую вам за підтримку вчорашньої ідеї "Розкажи історію". Фотоколаж "Карантинна бібліотека" показав, що ви дуже креативні та маєте (разом із вашими рідними) гарний смак у виборі книжок для домашньої бібліотеки. Скажи мені, яку книгу ти читаєш, і я скажу хто ти:)
27 квітня проводять День «Розкажи історію», присвячений розвитку усного оповідання. Враховуючи те, що сьогодні понеділок-тест, і ви будете зайняті перевіркою власних знань, пропоную трохи зняти напругу й «розказати» свою історію. Для цього бажаючим потрібно зробити фото книги, додавши до її назви слова: «карантин», "карантинні", "на карантині" тощо.
Карантин – це серйозна справа, ми всі залишаємося дома, бережемо себе та дрібка гумору, я думаю, не завадить (фото чекаю в особисті повідомлення у Viber).
24 квітня – день сосисок у тісті. Упевнена, що прочитавши це, ви посміхнулися. А чому б і не підняти настрій! Адже сьогодні – п’ятниця!
Сосиска в тісті — німецький винахід, тут ця страва відома під назвою Würstchen im Schlafrock — «сосиска в нічній сорочці», в наша в україні теж є схожа страва – київська перепічка.
Навколишній світ. В Австралії теж є схожий фаст-фуд (швидка їжа). І називається він чіко-ролл. Ось іще одна з цікавинок про цю країну. Розшифруйте та розфарбуйте її символи на с. 45 вашого зошита. А потім поверніться на перші уроки нашого знайомства з Австралією й пригадайте вивчене, якщо про щось забули (початок теми на с. 91 вашого підручника)
Математика.Сьогодні ми повторимо з вами те, про що дізналися на попередніх уроках. Почніть із № 1 на с. 91. Повторивши ділення, сміливо складайте програму дій №2, №3. І фінальним завданням для вас будуть №5 та №6 на с. 92. Ось тепер ви точно готові до понеділок-тесту з математики😉
Українська мова. Повернемося до другої частини тексту "Природа- наш дім". Попросіть старших продиктувати вам другу його частину. Так ви закріпите вміння писати під диктовку. Після написання проаналізуйте свою роботу. Що краще вдалося вам: списати чи відтворити прослуханий текст? Зробіть висновки 😉
P. S. Не можу не поділитися з вами карантинними лайфхаками тайм-менеджменту, інформацію про які прочитала на сайті Освіторія. Ми дуже добре запам’ятовуємо через образи: якщо метафора влучна і зручна для нас, ми одразу розуміємо суть речей. Образи також підключають наші емоції — а це задоволення, дофамін, тож ми прагнемо повторити цей стан. Саме тому для інструментів тайм-менеджменту експерти підбирають такі яскраві аналогії.
Принцип швейцарського сиру
Про цей простий і ефективний інструмент тайм-менеджменту пише Алан Лакейн у книжці «How to get control of your time and your life». Уявіть велику головку швейцарського сиру, а ви — миша, яка дуже хоче ним поласувати. Але миша не може проковтнути весь шмат за раз. Вона прогризатиме маленькі дірочки з різних боків головки, аж поки не з’їсть усю. Сир — це велике завдання: важливе й складне настільки, що ви не знаєте, як до нього підступитися, не розумієте послідовності виконання дій. Тому почніть його вирішувати, прогризаючи дірку з будь-якого боку. Не важливо, звідки ви почнете гризти, тут треба просто із чогось почати. Після кількох таких дірок ви вже краще розумієте суть завдання і можете спланувати послідовність дій для його виконання. Дійте, як миша: огляньте весь шмат сиру і оберіть, де можете прогризти дірку просто зараз. Іншими словами, оцініть обсяг завдання і почніть з будь-якої простої дії. Виконайте її — це буде ваша перша дірочка в сирі, тож можна себе похвалити. Повертайтеся до сиру, щойно матимете час, і прогризайте наступні дірки. Важливо дотримуватися таких правил: не повертайтеся до дірочки, яку вже прогризли, щоразу робіть нову: починайте виконувати завдання кожен раз з іншого боку; гризіть сир навіть тоді, коли маєте дуже мало часу: навіть за 5 хвилин можна зробити маленьку, але потрібну роботу: виписати невідомі слова з тексту, прочитати кілька абзаців, вивчити одне правило.
З’їсти жабу
Канадсько-американський експерт з успішності Браян Трейсі описав цей інструмент у своїй книзі-бестселері «Eat that frog: 21 great ways to stop procrastinating and get more done in less time». Виявляється, традиція їсти жаб у французькій кухні виникла дуже давно з необхідності виживати у часи війни та голоду. Саме тому в більшості з нас жаба асоціюється із чимось бридким і неприємним. Отже, жаба — це найбільш неприємна справа, те, що нам зовсім не подобається. У навчанні жабою буде найбільш неулюблений урок — от з нього і треба починати. Нам зазвичай неприємне те, що ми погано робимо, те, що нам не вдається. А не вдається нам якась справа тому, що ми мало тренувалися це робити. Якщо починаємо цю жабу їсти — тренуємо свої слабкі навички, то й сама справа стає простішою. Регулярне поїдання жаби може перетворити її на прекрасну принцесу: в якийсь момент дитина може усвідомити, що той, колись неприємний, предмет став значно зрозумілішим, простішим і вже не є жабою.
Нарізати ковбасу
Ми схильні відкладати неприємну для себе діяльність на потім. Ці невиконані завдання накопичуються, і жаба стає велетенською. Якщо так сталося, час приєднати інструмент «нарізати ковбасу»: дитина може уявити весь обсяг великого домашнього завдання як одну довгу ковбаску. Але ж ми не можемо проковтнути її за один раз. Щоб з’їсти ковбасу, спершу її треба нарізати на маленькі скибочки. Так само дитина може розділити це завдання на малі частини і робити їх поступово. Образ ковбаси дуже зручний для того, щоб дитина усвідомила, що є результатом її роботи: це візуалізація завдання, його частин і результату навчання.
Додайте помідорів
Італієць Франческо Чірілло колись мав проблеми з навчальною успішністю. Після кількох експериментів над собою він наприкінці 1980-х років запропонував свій секрет тайм-менеджменту — метод помідора. Його описують у багатьох книгах про управління часом. Суть методу: розбити завдання на день на шматки, кожен з яких можна виконати за 25 хвилин, встановити таймер на цей час і працювати максимально зосереджено протягом цього часу. Після сесії роботи зробити перерву 4 хвилини, і знову працювати 25 хвилин. Після 4 таких робочих сесій зробити довшу перерву — 20 хвилин.
Таймер потрібен обов’язково, адже він контролює час і сповіщає момент перерви. Працюючи за цим методом, дуже важливо записувати, скільки помідорів ви з’їли за день: наприкінці дня вас приємно здивує те, скільки завдань ви виконали.
Загалом, експерти радять учням зосереджено працювати протягом 20 хвилин. Проте бувають індивідуальні особливості: комусь краще, щоб це було 15 хвилин, комусь — 25 хвилин. Однак збільшувати проміжки відпочинку не варто — довша (ніж 5 хвилин) перерва призведе до того, що дитина «випаде» з теми, і їй буде складно повернутися до навчання. Тоді як трішки затягнути сесію навчання можна: якщо дитина працює вже 20 хвилин, але їй лишилося дописати одне речення, то краще вже закінчити, а тоді робити перерву. Ваше завдання — спостерігати за дитиною і допомогти їй зрозуміти, як і коли вона найкраще навчається.
Ну і, звичайно, добірка ваших сенканів. Дякую за креатив та розуміння!
Сенкановий книголав
Сьогодні, 23 квітня, світ відзначає Всесвітній день книги та авторського права – свято авторів, видавців, критиків, бібліотекарів, читачів і всіх-всіх, хто часом залишається «за лаштунками» книговидання.
Пропонують відсвяткувати цей день придбавши книжку і підтримавши українського видавця. Або замінивши, наприклад, перегляд телевізора на читання.
А ми з вами теж долучимся до святкування ще одним креативним способом. Про нього нижче😉
Українська мова. Сьогодні завдання творче й відповідає темі дня. Щось давно ми не складали з вами сенкани. Саме сьогодні час критично помислити. Темою нашого сенкану буде "книга". Давайте пригадаємо правила.
Написати сенкан ви зможете, перейшовши за посиланням. Я з нетерпінням чекатиму на вашу творчість!
Математика. Почнемо з розминки, повторимо табличні випадки ділення. Наступними завданнями для вас будуть 6 і 7 с. 89 посібника, саме там своє вміння множити й ділити ви зможете повністю застосувати.
Навколишній світ. Сьогодні ми дізнаємося про те, як люблять відпочивати мешканці Австралії.
Мешканці Австралії у вільний час люблять займатися спортом, грати у спортивні ігри разом із друзями та родиною. Так кожен четвертий австралієць регулярно займається якимось із видів спорту. Серед відомих австралійських спортсменів є плавці, серфери й гравці у великий теніс, це найпопулярніші види спорту в країні.
Щоб зберегти здоров’я та весело провести час, необхідно відпочивати активно, наприклад, займатися спортом або грати у рухливі ігри. Такий відпочинок не лише знімає втому, а й тренує наше тіло. Тому більшість австралійців, які захоплюються спортом, мають міцне здоров’я.
Вправи на закріплення теми знайдете тут і тут. P. S. І сьогодні для всіх вже фінальна версія коміксів (не змогла залишити без уваги бажаючих)
Святкуючи сьогоднішній день, не втрималася, й замовила книги українських авторів: у нашу класну бібліотеку та в свою особисту. Із вашим замовленням почнемо знайомитися з наступного тижня. А дорослим можу порадити Мирослава Дочинця , якщо комусь "зайде" (знайдіть час для себе, заховайтеся від усіх на годинку й читайте:) І трошки філософії від автора для дорослих😉 "Це був дивовижний чоловік – Леонардо да Вінчі. Дехто вважає, що не може звичайна смертна людина стільки пізнати й створити в науці, техніці, філософії, мистецтві. Мабуть, так воно і є. Для мене він – геній ненаситного розуму і несамовитої цікавости до життя. Загадка духу творення. В один період Леонардо все покинув, на роки забув про пензель і з головою поринув у математику. Все піддавав обчисленню, відкриваючи приховану сутність явищ і законів. Навіть вирахував формулу свого сну. Спав по 15 хвилин кожні 4 години, скорочуючи таким чином свій денний сон до 1,5 години. Близький друг Фра Пієтро делла Новеллара сварив його: «Ти облишив живі фарби задля мертвих чисел. Ти робиш велику помилку». На це Леонардо відповів: «Навпаки, друже. Тільки математика і смерть не помиляються».
22 квітня люди з усіх куточків нашої планети мають нагоду замислитися про збереження довкілля, багатств природи.
А також, про необхідність порозуміння між людьми та об’єднання зусиль заради досягнення миру і добробуту для всіх жителів Землі.
День Землі має неофіційний символ – це зелена грецька літера Тета на білому тлі, а неофіційний прапор – зображення земної кулі на темно-синьому тлі.
Математика. Сьогодні вправляємося в умінні ділити й множити на 7. Множення тут, ділення тут. Пригадайте, що таке кратне (ця тема була висвітлена в блозі) й виконайте завдання 2 на с. 88. Будьте уважні, виконуючи алгоритм №3, команд багато, тому тримайте в пам’яті вже виконані вами. Завдання 5 с. 89 допоможе переконатися тобі в тому, що ти знаєш порядок дій (Якщо забули – пригадайте нашу Суперсімейку)
Навколишній світ. Цього тижня ми продовжуємо нашу мандрівку Австралією, дізнаємося, як пов’язані між собою рух і герб Австралії, а також чому Австралію можна назвати "країною навпаки».
Державний герб Австралії зображений у вигляді щита, що підтримується з обох боків кенгуру і птахом ему в обрамленні квітучих гілок евкаліпта. І кенгуру, і ему в живій природі зустрічаються тільки на цьому континенті. Крім того, на щиті можна знайти зображення лева, лебедя та птаха, схожого на великого ворона.
Гімн Австралії ви можете послухати, використавши QR-код на с. 99 підручника.
Через те, що клімат Австралії в основному є спекотним та посушливим, тут часто виникають пожежі. Остання особливо велика пожежа відбулася наприкінці 2019 року і призвела до загибелі величезної кількості (близько мільярда) тварин, знищення 63 мільйонів гектарів лісу (для порівняння — це площа декількох областей України). Також вогнем знищено понад 2500 будівель та загинуло 25 людей. Щоб допомогти Австралії побороти пожежу, весь світ збирав кошти, що були направлені на допомогу постраждалим людям та тваринам. З багатьох країн до Австралії прилітали волонтери та фахівці у різних галузях, аби на місцях допомагати австралійцям.
Наразі в нашій рідній країні теж спостерігається серйозна проблема з пожежами. І страшно те, що все це відбувається через людську несвідомість. Будьте обачними, дотримуйтеся правил та цінуйте те, що дає нам матінка-природа.
Українська мова. Пропоную вам для списування сьогодні тематичний текст. Уважно та виразно прочитайте текст, звертаючи увагу на розділові знаки. Першу його частину спишіть у зошит, записавши дату та назву. У першому реченні закодуй усі частини мови, які ми вивчили (крім слова "приємно" - це нова для вас частина мови - прислівник). Нагадаю коди: іменник - 1, прикметник - 2, дієслово - 3, прийменник - 4. А завдання до другої частини тексту я озвучу в п'ятницю.
P. S. Оновлений випуск ваших коміксів дивіться у новому відео
І приємний бонус:із з усіма нами Саша ділиться секретами виготовлення незвичайного виробу в цікавій техніці. Про дружбу Саші з глиною ви вже знаєте. А сьогодні вони з мамою обрали дуже цікавий матеріал для творчості. Дивіться та креативте!
Сьогоднішній квітневий день – Всесвітній день творчості та інноваційної діяльності.
Знання потрібні людині, щоб жити. Щоб життя було приємним, зручним, комфортним та максимально безпечним. Такі знання набуваються нами через закладений в нашій природі творчий процес. Він дозволяє створювати щось унікальне і корисне, що часто породжує справжні інновації, а вони в свою чергу дозволяють нам вирішувати ті завдання, які ставить перед нами завжди мінливий неповторний поточний момент.
Таке враження, що Інтернет знав про ті комікси, авторами яких стали ви, мої юні творці😊 Які тільки теми не добирали до своїх коміксів! Приємно, що дослухалися до моїх порад, щодо створення цього інноваційного продукту. А дехто з вас освоїв нову для себе комп’ютерну програму (а дехто, як виявилося, вже давно з нею «на ти»). Результат вашої творчості та інновацій у відео нижче, а кожен автор коміксу може додати до свого «стимульного рахунку» 10 одиниць😊. І не забудьте подякувати вашим рідним редакторам, коректорам, фотографам, консультантам за допомогу! Приємного перегляду та позитивних!
Якщо з якихось поважних причин вам не вдалося поділитися з нами своєю роботою, то можете долучитися сьогодні, зробимо 2 випуск:)
Навколишній світ. Сьогодні повторимо й потворимо) На с.44 та с. 45 вашого зошита є завдання, які нагадають вам про Австралію. Оберіть те, яке вам більше до вподоби: хтось дізнається про австралійську тваринку коалу, а хтось спробує намалювати діаграму.
Математика. Зменшуємо кількість незаповнених клітинок у ваших таблицях. Так, так, сьогодні досліджуємо випадки табличного множення на 7. У цьому вам допоможуть "Розумники" 2 клас частина 6 тема 7. Завдання 7.1 - 7. 5
17 квітня - День пожежної охорони, свято тих, хто щодня рятує людські життя. Пожежники – передовий загін Державної служби з надзвичайних ситуацій. Цю професію обирають за покликом душі, свідомо, адже у вогонь насильно ніхто не піде. Рятуючи життя інших, можна загинути самому. Українські пожежники першими гасили Чорнобильський реактор, вони постійно задіяні в ліквідаціях наслідків інших серйозних надзвичайних ситуацій як природного, так і техногенного характеру. Давайте пам’ятати про правила пожежної безпеки, щоби вберегти своє життя й життя своїх близьких.
Українська мова. Переглянь відео, яке записала вчитель з м. Лисичанська для своїх другокласників. Тема їхнього уроку з мови така ж, як і у нас сьогодні. Перед переглядом відео відкрий підручник на с. 68
А зараз спробуй створити власний комікс. Ми вже колись працювали над коміксами в командах, у вас вийшли дуже цікаві комікси. Тему можна обрати довільну. Кількість комірок в коміксі – теж на ваш розсуд. Шаблон для коміксу можете роздрукувати (якщо є така можливість) або попросити батьків розкреслити аркуш. А далі – ваша фантазія. Прохання: текст в словесних бульбашках, яким ви озвучите комікс, має бути розбірливим та не дуже об’ємним. Чекаю на ваші фото-комікси в особистих повідомленнях до вівторка.
Можливо, хтось захоче освоїти спеціальну програму для створення коміксів на комп’ютері, тоді навчальне відео саме для таких сміливців.
Навколишній світ. Про великодні вподобання жителів Австралії можна прочитати на с. 94 в підручнику. Цікаво, що головним символом цього свята у австралійців є тваринка, з якою ми ще близько не знайомі — білбі! Нумо дізнаватися, який вигляд вона має та чому саме це звірятко стало символом головного весняного свята в Австралії. Подивитися на білбі ближче можна тут
Ця чуднА тваринка стала навіть головним героєм мультиплікаційного фільму.
P. S. Вчора було звернення до дорослих, а сьогодні до вас, мої любі учні. Ви впевнено можете заявити батькам про те, що спокій і здоров'я є пріорітетом у вашій родині. А для цього кожному з вас щоденно необхідні: розпорядок дня, спільні правила, час для себе, вибір, рух, спілкування й обнімашки. І тоді гармонія стане королевою вашої оселі:)
Наступну нашу зустріч плануємо на вівторок, адже понеділок - офіційний вихідний!
Сьогодні Всесвітній день голосу. Ініціатива свята з’явилася в 1999 році. Голос є подібним до коштовного каменю, в гранях якого відображається багато наукових дисциплін, що вивчають як практичні, так і творчі аспекти його застосування. Пам’ятайте, що якість вашого голосу залежить однаково як від нашої фізіології так і від психологічного стану. Тому приділяйте увагу їм обом і голос ваш буде здоровим.
Особисто для мене неабияким відкриттям було те, що гібони – найкращі співаки в світі тварин. Потужність та мелодійність їхнього голосу прирівнюється до голосу оперних співаків😊
Українська мова. Сьогодні продовжуємо вправлятися в доборі прийменників разом із «Розумниками» 2 клас частина 5 тема 5 завдання 5.9 – 5.14
Навколишній світ. Упевнена, що вчора вам вдалося відповісти на мої запитання та знайти слова-назви тварин в інтерактивному завданні. Схоже завдання є в зошиті на с. 42, виконайте його та пригадайте матеріал попередніх занять. Сьогодні ми познайомимося з тими тваринами й рослинами, які були завезені до Австралії з інших континентів та дізнаємося, чому їх можна назвати непроханими гостями. Інформація про них на с. 93 вашого підручника.
Думаю, що з прочитаного ви зрозуміли, що через теплий клімат і відсутність природних ворогів такі звичні для інших континентів тварини і рослини як верблюд, кролики та кактуси надзвичайно добре приживаються і навіть можуть становити небезпеку для сільського господарства.
Математика. Сьогодні почнемо зі складання порядку дій №6 в посібнику на с. 86, продовжимо «бліц-турніром» №7, а задачу № 6 на с. 83 виконайте в ваших робочих зошитах. Кавунів, про які йде мова в задачі, багато, так як і дій. Але ви – не заплутаєтеся, адже складете схему й будете рухатися вперед, враховуючи кожен відрізок схеми. Я виконала 4 дії, у задачі в мене вийшло 25 кілограмів. Чи правильно я знайшла масу всіх чотирьох кавунів?)
P. S. Наразі моє звернення до дорослих: не забувайте про себе в ці непрості дні. Знайдіть можливість для невеличких психологічних практик: обійняти себе (перед кожним непростим для вас кроком, вдихнути й видихнути); виконати практику"Бачу. Чую. Відчуваю" (зробити паузу, побачити, наприклад, 5 об'єктів зеленого кольору, відчути своє тіло, зробивши 5 комфортних рухів, почути 5 звуків, які лунають довкола, і, знову ж вдихнути й видихнути); смакуючи улюблений ранковий напій, хоча би перший ковток відчути. Доречна метафора: краще малювати гарно підточеним олівцем, аніж шкрябати списаним:)
Датою свята обрали 15 квітня, адже 1452 року цього дня народився Леонардо Да Вінчі. І хоч сам він вважав себе, перш за все, науковцем, його неоціненний внесок у мистецтво є незаперечним. До того ж, чим мистецтво не наука? Адже воно поєднує й використовує надбання всіх наук, від гуманітарних до точних.
Навколишній світ. Вчора ми з вами перемістилися на новий материк. Побували там і наші українські козаки.
Найвідоміші культурні та природні пам’ятки Австралії залишилися в нашій пам'яті від учора. А сьогодні ми познайомимося з її унікальним тваринним світом. Деякі тварини цього континенту не зустрічаються більше ніде у світі, а про існування інших ми, навіть, і не здогадуємося. Подивитися на фото австралійських тварин та почути їх голоси ви зможете за посиланням.
Доповнить відео текст у підручнику на с.92
Давайте перевіримо, що із побаченого та прочитаного ви запам'ятали? Спробуйте відповісти на мої запитання:
Які птахи живуть в Австралії?
Яка з австралійських тварин має довгі голки і через це схожа на їжака?
Які австралійські тварини виношують дитинчат у сумці та вміють гарно стрибати?
Який австралійський ссавець трохи схожий на качку?
Як називають групу ссавців, які носять дитинчат у сумці?
Хто з сумчатих тварин є найбільшим за розмірами? (великий рудий кенгуру)
Назвіть частини тіла качкодзьоба та кенгуру, розкажіть, для чого потрібна кожна з них.
Яка з тварин Австралії вам сподобалася найбільше? Чому?
А тепер трохи пограємося: впізнай мешканця Австралії на фото тут, а тут відшукай їх назви. Українська мова. Давайте пригадаємо, які слова називають службовими й чому? Чи відповідають вони на запитання? Чому прийменники - це службові слова? Пригадали? Тепер можемо виконати завдання 1 на с. 67 у підручнику. Перед тобою карта. Користуючись нею, розкажи про мандрівку дітей. Запиши словосполучення, які є в довідці, доповнивши їх потрібними за змістом словами (зразок списувати в зошит не потрібно). У тебе має вийти 5 словосполучень, закодуй прийменники цифрою 4 (підказка: вони всі є на карті). "Розумники" теж вчать прийменники: 2 клас частина 5 тема 5 завдання 5.4, 5.5, 5.6 Математика. Сьогодні закріпимо те, що вчили на попередніх заняттях. Для цього виконайте завдання 1, 2, 3, 4, 5 на с. 85 посібника. Можливо, комусь потрібна буде допомога таблиці-опори.
P. S. А давайте завершимо цей день авторським мистецьким шедевром! Я теж обіцяю вам знайти час на мистецтво сьогодні. Фото власних авторських робіт чекаю в особистих повідомленнях ;)