пʼятниця, 20 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 44

Авторка книжки "Чути українською" застерігає: для тих, хто каже «Харьків», мовознавчі чорти приготували в пеклі окремий казан (ви пам'ятаєте ж про гумор у книзі;) Отже, мовне табу: м’який знак ніколи не пишемо після р у кінці складу чи слова, якщо далі не йде о. Іншими словами, р в українській мові на кінці слова чи складу завжди твердий: лікар, а не лікарь, повірте, а не повірьте, Харків, а не Харьків. А тепер увага: візьмемо слова буря, гиря, вечеря і поставимо їх у родовий відмінок множини. Наприклад, немає бур, гир, вечер. Жодного м’якого знака на кінці слова після р. Авторка також дає лайфхак, як перевірити, під чиїм мовним впливом перебуває людина. Якщо хтось ставить м’який знак у словах піч, любов, голуб, кров, знайте, ця людина начиталася літератури російською мовою.
Учорашні тести показали ваші чудові вміння будувати точки на координатній площині та уважність і зацікавленість темою "Історія матеріалів". Так тримати.
Українська мова та літературне читання. Сподіваюся, що більшість із вас отримали задоволення від читання оповідання Всеволода Нестайка "Злочин Жори Горобейка". Пропоную сьогодні продовжити знайомство з творчістю талановитого прозаїка та дізнатися фінал твору. Чи таким ви його прогнозували?;)
Математика. Сьогодні продовжуємо досліджувати точки координатної площини. Відео для вас та посилання на тренувальну вправу шукайте нижче;))
Нехай ваші вихідні будуть продуктивно-творчими поряд з тими, кого  любите. Відпочиньте й налаштуйтеся на коротенький навчальний "хвостик" перед літніми канікулами😊

Немає коментарів:

Дописати коментар