середа, 18 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 42

Ольга Дубчак розповідає нам про силу м'якого знака, літери, яка не має звука.  Великої букви «м’який знак» теж немає, бо жодне слово з нього не починається. Колись у м’якого знака був напарник — твердий знак: в українській мові він вживався до 20-го століття, а потім його вилучили, та він залишився в болгарській та російській досі. У чому сила м’якого знака? Вживаємо його лише після семи зубних приголосних, які зручно вкладаються в примовку «Де ти з’їси ці лини?» (д, т, з, с, ц, л, н). У книжці «Чути українською» знайдете ще купу таких простих і дотепних правописних лайфхаків. Тут лише додамо, що у словах «природно» та «зворотно» м’якого знака ніколи не було і немає.
Перед тим, як перейти до навчального контенту, хочемо подякувати вам, наші талановиті учні: Поліна (4-А), Вероніка (4-А), Каріна (4-А), Оля (4-А), Дем’ян (4-Б), Маша Б. (4-А), Ліна (4-Б), Женя (4-А), Саша (4-А), Ігор (4-Б), Ярослав (4-А), Оксана (4-Б),  Марина (4-А), Гоша (4-А), Єгор (4-Б), Кіріл (4-А), Гліб (4-А), Яна (4-А), Оля (4-Б), Мая (4-А), Ярослав (4-Б), Ярослава (4-Б).💓 У кожній із ваших черепашок стільки сили, добра, фантазії й позитиву, що кожна з них може стати талісманом і допомогти в непростій ситуації💕 Сподіваюся, що коли черепашка Ігоря дотягне російський танк, то обов'язково допоможе йому знайти  телефон😉
Інформатика. Сьогодні тестуємо знання з теми про "Комп'ютер як пристрій опрацювання даних", яку ми досліджували минулого тижня.
Математика. Аналізуючи результати вашої роботи з інтерактивним аркушем, бачимо, що ви зрозуміли, як працювати з парою точок. Хочеться лише порадити: перевіряйте розкладку клавіатури (має бути українська мова, щоби ви могли обрати букву "і", бо з "и" завдання, на жаль, буде з помилкою).
Сьогодні продовжуємо працювати з координатами точок.
Українська мова та літературне читання.  Учора ми знайомилися з прислівником як частиною мови. Пропоную сьогодні закріпити вміння розрізняти цю частину мови серед інших. Особливо часто прислівник "маскується" під прикметник. Щоби бути впевненими при виконанні завдань тут і тут, зверніть увагу на інфографіку, вона розкриє прислівниково-прикметникові"секрети";)

Немає коментарів:

Дописати коментар