Ольга Дубчак розповідає нам про силу м'якого знака, літери, яка не має звука. Великої букви «м’який знак» теж немає, бо жодне слово з нього не починається. Колись у м’якого знака був напарник — твердий знак: в українській мові він вживався до 20-го століття, а потім його вилучили, та він залишився в болгарській та російській досі. У чому сила м’якого знака? Вживаємо його лише після семи зубних приголосних, які зручно вкладаються в примовку «Де ти з’їси ці лини?» (д, т, з, с, ц, л, н). У книжці «Чути українською» знайдете ще купу таких простих і дотепних правописних лайфхаків. Тут лише додамо, що у словах «природно» та «зворотно» м’якого знака ніколи не було і немає.
Перед тим, як перейти до навчального контенту, хочемо подякувати вам, наші талановиті учні: Поліна (4-А), Вероніка (4-А), Каріна (4-А), Оля (4-А), Дем’ян (4-Б), Маша Б. (4-А), Ліна (4-Б), Женя (4-А), Саша (4-А), Ігор (4-Б), Ярослав (4-А), Оксана (4-Б), Марина (4-А), Гоша (4-А), Єгор (4-Б), Кіріл (4-А), Гліб (4-А), Яна (4-А), Оля (4-Б), Мая (4-А), Ярослав (4-Б), Ярослава (4-Б).💓 У кожній із ваших черепашок стільки сили, добра, фантазії й позитиву, що кожна з них може стати талісманом і допомогти в непростій ситуації💕 Сподіваюся, що коли черепашка Ігоря дотягне російський танк, то обов'язково допоможе йому знайти телефон😉
Інформатика. Сьогодні тестуємо знання з теми про "Комп'ютер як пристрій опрацювання даних", яку ми досліджували минулого тижня.
Математика. Аналізуючи результати вашої роботи з інтерактивним аркушем, бачимо, що ви зрозуміли, як працювати з парою точок. Хочеться лише порадити: перевіряйте розкладку клавіатури (має бути українська мова, щоби ви могли обрати букву "і", бо з "и" завдання, на жаль, буде з помилкою).
Сьогодні продовжуємо працювати з координатами точок.
Українська мова та літературне читання. Учора ми знайомилися з прислівником як частиною мови. Пропоную сьогодні закріпити вміння розрізняти цю частину мови серед інших. Особливо часто прислівник "маскується" під прикметник. Щоби бути впевненими при виконанні завдань тут і тут, зверніть увагу на інфографіку, вона розкриє прислівниково-прикметникові"секрети";)
Немає коментарів:
Дописати коментар