вівторок, 31 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День фінальний

 Сьогоднішній допис у блозі - фінальний. Можливо, колись ви заглянете в нього, з бажанням дещо пригадати чи понастальгувати за минулим.  Перші роки навчання пролетіли в одну мить, але все цікаве тільки-тільки стукає у ваші двері! Сил і оптимізму вам у подальшому шляху пізнання.  Бажаю вам не втрачати впевненості та інтересу до навчання, розбавляти свої дні яскравими фарбами й емоціями щастя. Вірю в кожного з вас, мої маленькі-дорослі учні!
Пропоную вам сьогодні залишити фінальний допис на дошці, який би починався зі слів "Моє навчання в початковій школі..."

Зроблено в Padlet
Завтра ваше професійне свято - День захисту дітей.  ЮНІСЕФ запрошує всіх бажаючих на Всеукраїнський інтерактивний онлайн-урок із мінної безпеки! Активні учасники отримають подарунки📚.Ризик натрапити на вибухонебезпечні предмети є всюди, де велися чи ще ведуться бойові дії. Тому дітям так важливо знати, як розрізняти такі предмети, якої небезпеки остерігатися та як вберегти своє життя. 👩‍🏫 Для учнів 1–4 класів урок пройде об 11:00. 👨‍🏫Для учнів 5–11 класів урок пройде о 13:00. Реєстрація за посиланням .
Бережіть себе! І... обов’язково знайдіть час для своїх рідних, адже, дякуючи їх турботі, ви маєте можливість зростати, вдосконалюватися та здійснювати мрії. Все буде Україна💙💛 Дбайте про себе, пам'ятайте про те, що ви - сильні й стійкі! 

понеділок, 30 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 50

Ось і підходить до завершення цей наш непростий навчальний рік. Не зважаючи на обставини, ви, мої маленькі воїни світла, упевнено йшли вперед, пізнаючи нове. Пропоную сьогодні заглянути "за лаштунки" 5 класу й спробувати свої сили у виконанні іетерактивних завдань із декількох предметів.
Українська мова.
Математика. 
Навколишній світ. 

пʼятниця, 27 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 49

 Як сталася аварія на ЧАЕС? Що викликає апендицит? Чому океанам потрібна сіль? І як розв’язати будь-яку глобальну кризу?
"Цікава наука" - саме тут  перекладають та озвучують науково-популярні та освітні відео на різні наукові теми з фізики, астрономії, біології, географії та математики.
Результати вашого "безпечного" тестування тут.
Українська мова та літературне читання. 
— Моя мама — ангел, а мій тато — негритянський король! Не всі діти мають таких гарних батьків, — любила похвалитися ця дівчинка 
— А тільки-но мій тато збудує корабель, він припливе по мене, і я стану негритянською принцесою. Гей-гоп, ото буде життя! Упевнена, що більшість із вас здогадалися, хто ця дівчинка. Саме вона стане героїнею нашого сьогоднішнього уроку.

четвер, 26 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 48

 Канал "Лука в ефірі" підійде для любителів літератури. Тут 10-річний Лука робить власні відеоогляди на книжки у жанрі фентезі та детективу. Відео виходить кожні два тижні. Не оминає Лука і українську літературу. Тому однозначно радимо цей канал для любителів почитати.
Хочу подякувати всім юним митцям-графічним дизайнерам за виконані роботи.  Ліно, Яно, Каріно, Машо Б. ( із Днем народження, наша вчорашня імениннице😉), Марино, Анастасіє, Поліно, Вероніко, Кіріле, Олю (4-Б), Алісо, Ігоре, Євгенію,  ваші роботи чудові!  
Навколишній світ.  На цьому тижні ви досліджували фінальну тему нідручника ЯДС "Безпека людини". Давайте перевіримо, чи пам'ятаєте ви правила безпечної поведінки. Тест тут.
Англійська мова. 
  
Математика. Тренуємо навичку усних обчислень, переходимо за посиланнями.
Українська мова та літературне читання. Результати вчорашньої мовної діагностики наразі такі: беззаперечний переможець Антон (4-А), почесне 2 місце займають: Кіріл (4-А), Станіслав (4-Б), Марина (4-А), Дар'я (4-Б), бронзу вибороли: Вероніка (4-А), Аліса (4-Б), Ігор (4-Б), Ліна (4-Б), Олександра (4-Б). 
Повторюємо сьогодні матеріал про словосполучення та речення. А також познайомимося із Малим Вовчиком Іана Вайброу.

середа, 25 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 47

Освітній проєкт "Mova" для всіх, хто хоче вдосконалити знання української мови. Родина Лепетунів постійно потрапляє у лінгвістичні пригоди, з яких виплутується разом із глядачами. А вони — різного віку. Серіал підійде як найменшим, так і абітурієнтам та дорослим, які прагнуть самовдосконалення.
Почну з подяки вам, наші дорогі меломани: Настя (4-Б), Ярослав (4-Б) Ярослав (4-А), Діма (4-А), Кіріл (4-А), Оксана (4-Б), Міша (4-А), Віка (4-А), Маша Б. (4-А), Єгор Г. (4-Б), Вероніка (4-А), Марина (4-А), Ліна (4-Б), Поліна (4-А), Оля (4-А), Каріна (4-А), Максим (4-А), Георгій (4-А), ваші улюблені композиції надихали мене протягом дня, сподіваюся, що й не лише мене. Для себе відмітила, що кожна з ваших улюблених композицій є у мене в телефоні;)
Математика.  Результати вашого вчорашнього тестування подам так... На верхівці нашого математичного хіт-параду опинилися: Кіріл (4-А), Оксана (4-Б), Станіслав (4-Б), Поліна (4-А), Марина (4-А), Ліна (4-Б). На другому місці: Тимофій (4-А), Діма (4-А), Каріна (4-А), Влада (4-Б), Вероніка (4-А), Женя (4-А). Почесне третє місце посіли: Мая (4-А), Ярослав (4-А), Ярослав (4-Б), Максим (4-А), Яна (4-А), Настя (4-Б), Аліса (4-Б), Святослав (4-А), Антон (4-А), Богдана (4-Б), Микита (4-Б), Міша (4-А).
Сьогодні ж хочу вам розказати про графік руху.
Потренуватися в побудові графіків можете тут
Українська мова та літературне читання.  Пропоную сьогодні діагностувати ваші знання з мови. Переходьте за посиланням: уважно читайте запитання, визначайтеся з відповіддю, не поспішайте. Вірю в кожного!
Інформатика. Давайте сьогодні презентуємо свої знання в роботі з графічним редактором. Малюємо в улюбленій вашій програмі, а тоді ділимося й надихаємо інших. Тема роботи - вільно-довільна😉 На вашому гаджеті точно є програма для малювання. Можете скористатися посиланням для онлайн-малювання.

Зроблено в Padlet
Англійська мова.
  

вівторок, 24 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 46

YouTube-канал "ПлюсПлюс" наповнений короткими розважальними мультфільмами у високій якості, які мають конкретну мету. Любов до України можна досліджувати з героями «Дивомандрів». Проблемам довкілля присвячена спеціальна серія ЕКО ПЛЮСПЛЮС. Про любов до тварин можна подивитися у «Волохатому блозі». А «Добро завжди перемагає зло» просто необхідно дивитися під час війни.
Математика. Учора ви разом зі мною повторювали навчальний матеріал. На сьогодні я підготувала для вас декілька запитань у вигляді тестових завдань, які покажуть, наскільки уважними ви були😉 Раджу підготувати чернетку й ручку (олівець), певно, знадобиться:)
Українська мова та літературне читання.  Учора ви демонстрували свої знання із розслідування "Злочину Жори Горобейка". Хочеться сказати, що результатом на ранок сьогодні ми маємо абсолютного переможця Каріну (4-А), 7 срібних призерів: Кіріл (4-А), Софія (4-4), Ліна (4-Б), Женя (4-А), Поліна (4-А), Маша Б. (4-А), Марина (4-А) та 6 бронзових: Оксана (4-Б), Вероніка (4-А), Діма (4-А), Станіслав (4-Б), Настя (4-Б), Ярослав (4-А). Ох, і не простим для декого виявився тест, можливо, дехто неуважно читав текст, а більшість - поспішала дати відповідь. Будьте уважними, будь ласка, сідайте працювати у комфортний для вас час. Швидко - не завжди якісно😉
Є частина мови, яку ми вживаємо, чи не в кожній своїй фразі - це вигук. Вигук входить у групу службових частин мови, таких як сполучник, прийменник і частка. Спробуйте розрізнити ці частини мови, виконайте вправу.
Мистецтво. На цьому тижні ми говоримо про український відеоконтент. А давайте створимо дошку уподобань музичного українського контенту. Що слухаєте? Яка пісня протягом тижня найчастіше лунає у ваших навушниках?:) Ділимося: починаємо допис із фрази "Ваше ім'я (кожен пише своє) слухає" і додаємо музичний файл😊

Зроблено в Padlet

понеділок, 23 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 45

Цього навчального тижня пропоную зазирнути на ютуб-канали з українським контентом. Сподіваюся, що ви знайдете серед них цікаві для себе, а можливо ще й долучите до перегляду батьків;)

 Книга-мандрівка Україна. Чому ніколи не варто викликати на дуель Нобелівського лауреата? Хто допоміг Миколі Гоголю створити перше українське фентезі? Як харків’янка змінила світ балетної моди та ще й «Оскар» отримала? Перший український мультсеріал, заснований на реальних подіях та нереальних пригодах — «Книга-мандрівка. Україна». Герої мультсеріалу — всесвітньо відомі українці, об’єкти та події — на жаль, не завжди добре знані на батьківщині. Чому «книга»? Бо серіал створений на основі бестселера «Книга-мандрівка. Україна» від креативної агенції Green Penguin Media — а віднині персонажі, історії та відкриття ожили в українському YouTube. Також на основі історії створений мобільний додаток.  
Математика. Давайте сьогодні почнемо навчальний тиждень із повторення того, що вчили протягом семестру.  У відео я нагадаю вам деякі прийоми обчислень виразів, розв'язування задач, знаходження коренів рівнянь та ще дещо...
Лише сьогодні додивилася, що допустила помилки в поясненні до читання діаграми (неправильно знайшла різницю... певно, що вже втомилася 😌). Дивіться відео уважно, може, ще помітите помилку. Як же складно без вашої уваги, коли немає переді мною ваших розумних очей та уважних вух 💓)
Українська мова та літературне читання.  Упевнена, що вам вдалося провести розслідування "Злочину Жори Горобейка". Цікаво, а наскільки уважними ви були?! Пропоную перевірити тут.
Навколишній світ. На цьому тижні ви дізнаєтеся, що таке безпека і небезпека, як уникнути небезпеки й діяти в різних небезпечних ситуаціях.

пʼятниця, 20 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 44

Авторка книжки "Чути українською" застерігає: для тих, хто каже «Харьків», мовознавчі чорти приготували в пеклі окремий казан (ви пам'ятаєте ж про гумор у книзі;) Отже, мовне табу: м’який знак ніколи не пишемо після р у кінці складу чи слова, якщо далі не йде о. Іншими словами, р в українській мові на кінці слова чи складу завжди твердий: лікар, а не лікарь, повірте, а не повірьте, Харків, а не Харьків. А тепер увага: візьмемо слова буря, гиря, вечеря і поставимо їх у родовий відмінок множини. Наприклад, немає бур, гир, вечер. Жодного м’якого знака на кінці слова після р. Авторка також дає лайфхак, як перевірити, під чиїм мовним впливом перебуває людина. Якщо хтось ставить м’який знак у словах піч, любов, голуб, кров, знайте, ця людина начиталася літератури російською мовою.
Учорашні тести показали ваші чудові вміння будувати точки на координатній площині та уважність і зацікавленість темою "Історія матеріалів". Так тримати.
Українська мова та літературне читання. Сподіваюся, що більшість із вас отримали задоволення від читання оповідання Всеволода Нестайка "Злочин Жори Горобейка". Пропоную сьогодні продовжити знайомство з творчістю талановитого прозаїка та дізнатися фінал твору. Чи таким ви його прогнозували?;)
Математика. Сьогодні продовжуємо досліджувати точки координатної площини. Відео для вас та посилання на тренувальну вправу шукайте нижче;))
Нехай ваші вихідні будуть продуктивно-творчими поряд з тими, кого  любите. Відпочиньте й налаштуйтеся на коротенький навчальний "хвостик" перед літніми канікулами😊

четвер, 19 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 43

Тверді як криця ч та щ в українській вимовляються дуже твердо — просто найтвердіше, на що ви здатні: часто, а не чясто, чути, а не чюти, щастя, а не щястя. При цьому щ взагалі екстремально твердий: після нього ніколи не пишемо м’який знак. Раніше щ мала хвостик не збоку, а посередині і називали її «шта», бо в ній поєднувалися звуки [ш] і [т]. Пізніше [т] перейшло у [ч], тож і маємо вимовляти їх однаково твердо. Чи можна пом’якшити ч? Звісно — я, ю, є, і на це здатні: річчю, обличчя, чіабата.
Результати вашого тесту з інформатики неабияк втішили;) Пишаємося власними результатами й не забуваємо про роботу на сьогодні;)
Математика. Сьогодні будуємо точки за їх координатами. Коротке відеопояснення для вас і посилання на вправу знайдете нижче.
Українська мова та літературне читання. Правопис прислівників та "Злочин Жори Горобейка" досліджуємо сьогодні. Переходьте за посиланням: читайте, тренуйтеся та розслідуйте.
Навколишній світ.  Тест "Історія матеріалів" доступний для вас за посиланням.

середа, 18 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 42

Ольга Дубчак розповідає нам про силу м'якого знака, літери, яка не має звука.  Великої букви «м’який знак» теж немає, бо жодне слово з нього не починається. Колись у м’якого знака був напарник — твердий знак: в українській мові він вживався до 20-го століття, а потім його вилучили, та він залишився в болгарській та російській досі. У чому сила м’якого знака? Вживаємо його лише після семи зубних приголосних, які зручно вкладаються в примовку «Де ти з’їси ці лини?» (д, т, з, с, ц, л, н). У книжці «Чути українською» знайдете ще купу таких простих і дотепних правописних лайфхаків. Тут лише додамо, що у словах «природно» та «зворотно» м’якого знака ніколи не було і немає.
Перед тим, як перейти до навчального контенту, хочемо подякувати вам, наші талановиті учні: Поліна (4-А), Вероніка (4-А), Каріна (4-А), Оля (4-А), Дем’ян (4-Б), Маша Б. (4-А), Ліна (4-Б), Женя (4-А), Саша (4-А), Ігор (4-Б), Ярослав (4-А), Оксана (4-Б),  Марина (4-А), Гоша (4-А), Єгор (4-Б), Кіріл (4-А), Гліб (4-А), Яна (4-А), Оля (4-Б), Мая (4-А), Ярослав (4-Б), Ярослава (4-Б).💓 У кожній із ваших черепашок стільки сили, добра, фантазії й позитиву, що кожна з них може стати талісманом і допомогти в непростій ситуації💕 Сподіваюся, що коли черепашка Ігоря дотягне російський танк, то обов'язково допоможе йому знайти  телефон😉
Інформатика. Сьогодні тестуємо знання з теми про "Комп'ютер як пристрій опрацювання даних", яку ми досліджували минулого тижня.
Математика. Аналізуючи результати вашої роботи з інтерактивним аркушем, бачимо, що ви зрозуміли, як працювати з парою точок. Хочеться лише порадити: перевіряйте розкладку клавіатури (має бути українська мова, щоби ви могли обрати букву "і", бо з "и" завдання, на жаль, буде з помилкою).
Сьогодні продовжуємо працювати з координатами точок.
Українська мова та літературне читання.  Учора ми знайомилися з прислівником як частиною мови. Пропоную сьогодні закріпити вміння розрізняти цю частину мови серед інших. Особливо часто прислівник "маскується" під прикметник. Щоби бути впевненими при виконанні завдань тут і тут, зверніть увагу на інфографіку, вона розкриє прислівниково-прикметникові"секрети";)

вівторок, 17 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 41

Авторка книжки "Чути українською" розповідає цікаву історію походження літери ф: колись ця буква називалася «ферт», наслідуючи «фиркання» коня. Але чому з цією красивою буквою і звуком так мало слів у нашій мові? Бо звук ф запозичили з грецької. І виявляється, немає жодного питомо українського слова з буквою ф: факт, телефон, філософія — усі ці слова запозичені. У питомо українських словах на місці, де ніби хочеться вимовити ф, стоять хв: хвіртка, хвала, хвацький, хвилина. Раніше так вимовляли і в запозичених словах: хвабрика, хвігура, хварба. Новий правопис 2019 року узаконив варіативне вживання ф і «т» у словах грецького походження. Тож зараз однаково правильно казати і ефір, і етер. Варто також нарешті розібратися зі словами хвіртка та кватирка: хвіртка — невеликі двері у паркані, кватирка — маленька шибка у вікні для провітрювання, те, що російською — форточка.
Математика. Пропоную перевірити, чи вдалося вам зрозуміти, як правильно визначати пари елементів (координати). Потрібно знайди координати букв і розшифрувати імена грецьких богів. Для вашої зручності розміщу зображення сторінки посібника нижче, а інтерактивний аркуш буде доступний за посиланням.
Українська мова та літературне читання. Дуже втішили ваші результати з читання (тест по оповіданню Сашка Дерманського "Рятувальник"), а сьогодні на вас чекає знайомство з новою частиною мови - прислівником, атакож зустріч із добрими друзями Мовонькою та Суржиком. Відео з поясненням і посилання на тренувальну вправу знайдете нижче;)
Мистецтво. Черепаха. Виявляється, це тварина вважається одним із наймогутніших талісманів і символізує розум, сімейне благополуччя, успіх і процвітання. Крім того черепаха є покровителем і захисником домівки, тому цей оберіг повинен неодмінно перебувати в кожній оселі. Пропоную створити унікальну черепашку сили. Для цього вам знадобиться бажання, папір та олівці. Діліться вашими унікальними творіннями на Padlet.

Зроблено в Padlet

понеділок, 16 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 40

Віртуозно виконане вами завдання з української мови на віртуальній дошці в п'ятницю ще раз довело, що ви - справжні патріоти, пишаємося вами💙💛 Ви надихнули мене на прочитання книги Ольги Дубчак "Чути українською". Протягом цього навчального тижня поділюся з вами деякими філологічними одкровеннями про нашу рідну українську мову.  Отже, поїхали;))  «Українська мова посідає друге місце у світі за милозвучністю», — люблять казати вчителі-філологи. Проте міжнародний конкурс мов з милозвучності — фейк. Тому авторка книжки — фахова літературна редакторка, радить вивчати, досліджувати і вдосконалювати свою українську, адже вона сповнена секретів, де переплелись історія, сучасність, гумор та сльози.  А от поняття «ідеальний алфавіт» у мовознавстві існує: це коли кожній літері відповідає певний звук. На жаль, такої абетки у світі немає, проте нам є чим пишатися: українська абетка майже ідеальна — у ній 33 літери і 38 звуків. Отже, є звуки, які не отримали окремої літери. Або колись така буква була, але згодом її з алфавіту прогнали. Тринадцятій літері української абетки навіть присвячують поезії: "Хай це можливо і не найсуттєвіше, але ти, дитино, покликана захищати своїми долоньками крихітну свічечку букви «ї». Іван Малкович. Такої літери немає в жодній іншій слов’янській абетці. Зрештою, без ї не буде слів «Україна», «українська», «Київ».
Українська мова та літературне читання. Почнемо з тесту "Рятувальник", сподіваюся, що нічого не завадило вам прочитати однойменне оповідання. 
Математика. У п'ятницю більшість із вас справилась із завданням "Дані для лінійного графіка". Сьогодні ж ми з вами пригадаємо гру  "Морський бій" та поговоримо про координати на площині. Відео для вас і посилання на інтерактивну тренувальну вправу нижче.
Навколишній світ. Цього тижня ви дізнаєтеся про різні види матеріалів і вдосконалите свої знання про утилізацію та переробку відходів.
Також хочу запропонувати вам цікаву гру, в яку можуть грати як діти, так і дорослі;)У ній потрібно на швидкість клікати на вказані міста чи області на карті. За словами розробника, гра допоможе відволіктися від негативу та краще пізнати рідну країну. Детальніше за посиланням.

пʼятниця, 13 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 39

Продовжуємо позбавлятися помилок. «Літні канікули,  але не літній вік» 🙅 Неправильно буде "Людина літнього віку" , вживаймо ✔️ Людина похилого віку, літня людина, людина поважного віку. Літня людина – та, яка в літах, але не людина літнього віку. Виходить тавтологія, адже вік – це кількість літ, років. Тож краще казати: людина похилого або поважного віку. «Запитання чи питання». 🙅 Позбавляємося фрази "Ставити питання, це запитання досліджували вчені" ✔️ Ставити запитання, це питання досліджували вчені. Запам'ятаємо: коли ми питаємо про щось, то ставимо запитання, а коли обговорюємо, то питання.
Більшість із вас дали правильні відповіді на запитання з теми "Історія техніки"- це тішить;)
Математика. Ви вже вмієте опрацьовувати дані кругових, стовпчатих та лінійних діаграм. Упевнена, що інтерактивний аркуш покаже нам ваші вміння роботи з даними лінійної діаграми.
Українська мова й літературне читання. Про написання частки не з дієсловами, демотиватори, Авраменка й домашку ... дивись у презентації до уроку. Посилання на дошку для виконання завдання шукай на останньому слайді, або клікай на вбудовану в допис нижче.

НЕ забудь гарно відпочити на вихідних, НЕ нехтуй правилами безпеки, не відмовляйся від можливості побути з тими, хто дарує тобі усілякі приємності😊

четвер, 12 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 38

Особливо пропоную звернути увагу на чудову книгу, яка допоможе позбутися помилок — «Помилкаріум. Моя українська правильна та вишукана» Юлії Дворецької. Книга буде корисною для людей будь-якого віку, які прагнуть володіти українською мовою на високому рівні. 
«Перекладаймо синоніми з російської». 🙅 Не вживаємо "Накінець-то, в кінці кінців", а ✔️ Нарешті, врешті, зрештою, врешті-решт, кінець кінцем...
«Половинки пишемо окремо». 🙅  Помилкою буде "Пів’яблука, пів-Європи, півдня", а правильно✔️ Пів яблука, пів острова, пів Європи. Головне – не плутати ці слова з іменниками: півкуля, півострів, піваркуш.
Навколишній світ. Сьогодні, нарешті, перевіримо власні знання з теми "Історія техніки". Переходимо за посиланням і встановлюємо відповідності.
Українська мова та літературне читання. Результати вашого "Тесту Уважності "Сапієнси" показали, що фантастика Володимира Арєнєва не залишила вас байдужими до його творчості:)
Сьогодні ж продовжуємо досліджувати дієслово та поспішаємо на зустріч із вже добре відомим вам автором Сашком Дерманським та його "Рятувальником". 
Математика. Ви вже вмієте опрацьовувати дані кругових діаграм, продовжимо тему знайомством із стовпчатими та лінійними діаграмами.

середа, 11 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 37

Продовжуємо "полоти бур'ян";) «Нумо до словотворчості!» 🙅 замість звичного вуху «Добраніч», можна використовувати неологізми «Мирноніч» / «Тихоніч». «1+1» в мові не працює, бо виходить «третій зайвий». 🙅Не кажемо: "В перший раз, в третій раз, в сотий раз", "Він здобув перемогу в перший раз", натомість вживаємо: ✔️ Уперше, втретє, усоте / Він здобув перемогу вперше.
Дякуємо вам, наші любі учні: Кіріл, Святослав, Вікторія, Святослав, Поліна, Оля (4-А), Олександра, Ліна, Настя, Стас, Яна, Марина, Вероніка (4-А), Маша Б. (4-А), Оля (4-Б), Міша (4-А), Каріна, Оксана, Оля (4-Б), 
Міша О. (4-Б), Тимофій, Ігор, Мая, Міша О. (4-Б) за сумлінне виконання завдання з математики. На жаль,  імена ще чотирьох учнів не можу назвати, бо роботи не підписані, хоча й зроблені правильно. Дякуємо тим, хто долучився: за ваші охайно написані цифри, за виправлення, які не маскували (помилки в роботі є у всіх😉), за дороблене завдання в процесі, за можливість знайти папір і ручку, за оригінальність виконання завдання (Ігор – це про тебе😊), за чуттєвий меседж під виконаним завданням; за те, що не полінувалися написати, сфотографувати й прикріпити звіт про роботу на дошку – це показник вашої небайдужості й учнівської досконалості!!!
Українська мова та літературне читання. Почнемо сьогодні з "Тесту Уважності "Сапієнси". Якщо вчора уважно читали уривок повісті - переходимо за посиланням одразу, якщо не впевнені - читаємо й впевнено діагностуємо власні знання;)
Інформатика. У сучасному світі для виконання інформаційних процесів використовують різноманітні засоби інформаційних технологій. Одним із таких пристроїв є комп'ютер. Саме про нього сьогодні й поговоримо. 
Математика. Як кути пов'язані з діаграмами? Пропоную дізнатися. Відео й інтерактивне завдання знайдете нижче. 
Англійська мова. 
     

вівторок, 10 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 36

Продовжуємо удосконалювати власне мовлення. Пам'ятаємо про те, що  "підходять ноги, а не сукні".  Сукні пасують /личать. «В українській не бажають, а хочуть». Хочу сказати. «Берімо, але не приймаймо нічого!»  Беремо участь. «Ставмо частіше прогалини!» Слова "будь ласка" та "на жаль" пишемо окремо.
Українська мова та літературне читання. Учора ви добре справилися із мовним завданням. Тішили око ваші 12/12 на інтерактивних аркушах! Бачимо, що ви зрозуміли важливість правопису дієслів теперішнього часу й можемо рухатися далі. Сьогодні ви зазирнете в майбутнє та  поринете в світ підліткового fantasy. Інформація для вас тут.
Математика. Доєднуємося до нашої спільноти в Padlet та виконуємо завдання на повторення (дроби й кути). Результат вашої роботи сподіваємося побачити на дошці нижче у вигляді фото виконаного завдання (саме завдання й зразок виконання я також розмістила на дошці). Про приєднання до дошки дивись тут. Для того, щоби створити допис, клікаємо на "плюс", обираємо значок "надіслати" (додаючи фото виконаного завдання), підписуємо роботу й клікаємо "опублікувати".


Зроблено в Padlet

Мистецтво. Сьогодні віртуально мандруємо далі - до Індії, красивої самобутньої країни, сповненої таємниць.

понеділок, 9 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 35

Пропоную на цьому навчальному тижні  удосконалювати власне мовлення, тобто "полоти бур’ян" своєї української, разом із філологинею Ксенією Угненко. 
Уже сьогодні перелаштуйте свої гаджети та мову соцмережі на українську – і вам відкриється новий, не бачений досі світ. «Уподобання, дописи, застосунки, завантаження, облікові записи».  Користь: 1. навички швидкого друку українською; 2. акцент на правописі; 3. розширення мовного середовища.
Українська мова й літературне читання. Результати п'ятничного кросворду: завдання показало, що хоча й непрості були запитання, та все ж є ті, які достойно пройшли цей літературний іспит;) Особливо складним для вас став правопис слова "Німеччина". Продовжимо удосконалюватися далі... Правило треба знати, щоби грамотно писати! Саме такий слоган пропоную для сьогоднішнього уроку;) Відео з поясненням, посилання на тренувальну вправу та завдання для перевірки розміщую нижче.
Навколишній світ. Цього тижня ви дослідите, як змінювалися різні види техніки. Підручник для вас доступний вже тут.
Дуже дякуємо учням, яким вдалося підкорити Padlet: ви чудові! Респект за досконало виконане завдання Ярославу (особливо ще й за прикріплене зображення картини, намальованої власноруч👍), Георгію, Каріні, Марині, Олі, Дар'ї, Кірілу, Ігорю, Ліні, Богдані, Микиті. Ви цікаво розповіли про себе та ще й зорієнтувалися в тому, що потрібно підписати свою роботу!
Хотілося би попросити тих, хто виконав роботу, але не вказав себе, повернутися до дошки "Дієслово" й назватися, а тих, хто ще не спробував себе в роботі з Padlet, то все ж долучитися до нашої дружної команди😉💓

пʼятниця, 6 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 34

"Все у ваших руках". Само собою зрозуміло, завжди є причини,  через які ви не могли сконцентруватися. Минулої ночі ви погано спали, було дуже жарко, постійно дзвонив телефон… Частково ви маєте рацію, посилаючись на ці фактори. Але все ж поставтеся до концентрації з повною серйозністю. Будьте наполегливі, терплячі й послідовні в досягненні своєї мети. Все у ваших руках, і тільки від ваших дій залежить, чи вийдуть події з-під вашого контролю, або ж ви будете цілеспрямовано виконувати поставлені перед собою завдання.
Завдання з української мови, яке ви виконували вчора, показало, що ви досить вправно розподілили дієслова, відповідно до їх часу, а до того ще й на тонкощах реклами більшість із вас теж розуміється.
Українська мова й літературне читання. Сьогодні діагностуємо вашу навичку компетентнісного читання. Кросворд "Одиниця з обманом". А також доєднуємося до нашої спільноти в он-лайн середовищі Padlet і пропонуємо свій варіант речення із дієсловом.
Для переходу на віртуальну дошку, клікніть на вбудоване посилання знизу.
Для реєстрації на сайті padlet.com можна використати електронну пошту або наявний акаунт Google чи Microsoft. При першому вході вам пропонують обрати варіанти підписки: наш варіант третій (free-безкоштовний). Якщо ви не побачите дошку "Дієслово" одразу, то клікніть "приєднатися", або закрийте вікно й зайдіть ще раз, клікнувши на посилання знизу👇 Упевнена, що ви справитеся💪 Для того, щоби додати власний запис до тих, що вже є, клікніть на "плюсик" знизу справа у відкритій вами дошці:)

Зроблено в Padlet

четвер, 5 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 33

А як вам така порада з концентрації уваги "Чергування завдань"?:) Ідея “зробити все складне, а потім просте” може бути спокусливою  (бо найскладніші завдання будуть виконані), але мозку потрібен час, щоб “розігнатися”. Ідея “зробити все просте, а потім складне”, приваблива , але також неефективна. Найкраще, що можна спробувати — це чергувати задачі у форматі “проста – шматок складної – проста”. Тоді мозок “розігріється”, направить максимум ефективності на складні моменті, а після цього відволічеться.
Учора були втішені вашими результатами тестування з інформатики. Упевнені, що теоретичні знання будуть обов'язково підкріплюватися й практичними навичками роботи в середовищах програмування, які ви оберете для себе😉
Навколишній світ. А давайте перевіримо, наскільки ви розібралися в тонкощах реклами?;) Вправа для вас за посиланням. 
Українська мова й літературне читання. Ви вже чимало знаєте про дієслово. Сьогодні продовжимо вивчати цю частину мови. Відео для вас і посилання на вправу для перевірки власних знань нижче. 
  

Математика. Протягом трьох навчальних днів ви досліджували геометричну фігуру кут. Сподіваюся, що створена для вас інфографіка допоможе повторити основні тематичні моменти й буде використовуватися вами.


середа, 4 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 32

 Цікаво, а чи знали ви про таку пораду для збереження концентрації уваги, як "Техніка 25+5". Робота за часовими проміжками передбачає виконання завдань протягом 25 хвилин, після чого 5 хвилин відпочивати. Час відпочинку рекомендовано витратити на чай, розминку, але ні в якому разі не на іншу роботу. Не страшно, якщо завдання не виконане за перший проміжок часу. 
Математика. Продовжуємо досліджувати кути. Учорашнє завдання показало, що ви доволі вправно визначаєте їх градусну міру, а сьогодні дізнаєтеся про види кутів та ще деякі особливості цих геометричних фігур.
Інформатика. Минулого тижня ви знайомилися з теоретичним матеріалом про українську
 версію середовища програмування. Кіріл дослідив Коді з практичного боку. Його особисту думку щодо продукту дізналася, як і обіцяла. Буду втішена, якщо ще хтось спробує новинку на практиці. А поки пропонуємо перевірити вашу пам'ять і знання про Коді. Переходьте за посиланням.
Українська мова та літературне читання.  Після "мозкового штурму" з інформатики тішимо себе читанням одного з шедеврів  дитячої літератури. На вас чекає ... "Одиниця з обманом". Частина 2😉

Метелики, метелики - живі літачки! Пурхають у небі, немов квіточки... І, як завжди, не перестаємо дякувати Тим, хто надихається сам і надихає інших💓💓💓

вівторок, 3 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 31

 Почну день із чергової поради для збереження вашої концентрації під час навчання.  Порада №2 “Їжте слона” частинами":  спробуйте виробити навичку аналізувати завдання, ділити його на частини та виконувати їх поступово. Пам'ятайте, що стратегія “осягнути неосяжне” неконструктивна: простіше впоратися із завданням, якщо зрозуміти послідовність кроків....і...поступово крокуємо в Країну Знань😉
Українська мова й літературне читання. Сьогодні повторююємо неозначену форму дієслів разом із "патріархом української дитячої літератури" Всеволодом Нестайком.
Математика. Результати вчорашнього завдання можна побачити тут. Більшість із вам правильно виконали завдання й вписали слово "Хеопс" (Піраміда Хеопса (Хуфу), Велика піраміда Гізи – найбільша з єгипетських пірамід, пам’ятник архітектурного мистецтва Стародавнього Єгипту. Ця піраміда єдине з «Семи чудес світу», що збереглося до наших днів, і найдавніша з них: її вік оцінюється приблизно в 4500 років).
Продовжуємо досліджувати тему "Кути". Подивіться відео та виконайте інтерактивне завдання, яке покаже, чи вмієте ви вимірювати кути.
Технології. Із незапам'ятних часів метелики асоціюються з весною, красою, вічністю. Вони були символом безсмертя, щастя, вірності, любові. Ці загадкові й безперечно красиві істоти є джерелом поетичного натхнення і стали героями багатьох міфів і легенд. Метелики — чудові лікарі від стресів. В цьому переконані науковці Стокгольма. У клініках цього міста є оранжереї з метеликами й квітами, де пацієнти успішно проходять курси лікування від стресів. Відомо 165 тис. видів метеликів. Кожен рік відбуваються нові відкриття — ентомологи дізнаються про нові види. Пропоную зробити відкриття у світі паперових метеликів "Метеликусорігамікус"😉 Результати ваших відкриттів (фото, відео) чекатимемо в Telegram-каналах під відповідним постом. Натхнення всім нам😍

понеділок, 2 травня 2022 р.

Для маленьких воїнів світла. День 30

Ось ви вже 30 день навчаєтеся під час воєнного стану, кожен із вас розуміє свою учнівську місію. Знаю, що дехто з вас навчається і разом зі своїм класом, і в школі тієї країни,  де зараз тимчасово перебуває. Повірте -  це цінно для нас, учителів, що ви не нехтуєте освітою в будь-якій її формі. Нашій країні потрібні освічені громадяни💓 
Дуже хочеться зберегти вашу концентрацію під час навчання. Маленька порада №1 "Свіже повітря" перевірена на собі: провітріть приміщення за 15–20 хвилин до того, як почнете працювати. Якщо дозволяє погода – залиште кватирку відчиненою. Ідеальне поєднання – свіже повітря та легка руханка, щоб розігнати кров і насичити мозок киснем...і...до роботи😉
Англійська мова. Сьогодні у вас, анонсований минулого разу, урок історій. Ви будете читати історію про те, як діти рятують ліс від занепаду.

Математика. Сьогодні ми з вами будемо говорити про кути. Відео з цієї теми знайдете нижче.  Під ним зображення кутів, спробуйте порівняти кути на око; а розмістивши букви в порядку зростання величин кутів, дізнаєтеся ім'я знаменитого правителя Стародавнього Єгипту. Слово-відповідь можна вписати, перейшовши за посиланням.

Навколишній світ. Минулого тижня ви працювали над темою "Звички і здоров'я".  Результати п'ятничного тесту тут. А вже цього тижня ми досліджуватимемо вплив реклами на рішення людини, а також на її здоров’я. Переходьте за посиланням для роботи з інтерактивним тематичним посібником.