пʼятниця, 29 травня 2020 р.

29 травня. День сорок сьомий. Фінальний:)

Сьогодні фінальний день нашого навчального року. Спочатку хотілося написати про те, яким був цей рік для нас, але... я отримала повідомлення від Стьопи, в якому він ділився власноруч виготовленим корабликом, подарунком для тата... і тут сюжетна
лінія мого допису різко змінилася...
Наші з вами кораблики дуже довго стояли біля пристані "Дистанційне навчання". Спочатку їм було там добре й спокійно, бо вони вже трохи стомилися від напруженого руху Океаном Знань. Та потім хвилі інформації, яка не завжди була зрозумілою, розгойдували кораблики, часом їм було не досить комфортно, і вони мріяли про те, щоби знову повернутися в Океан. Проте там було ще небезпечно, й кораблики стояли біля пристані, удосконалюючи свої можливості та перевіряючи себе на міцність. 
Від сьогодні кораблики вже можуть відійти від пристані. Їх маршрут буде пролягати в Літо: яскраве, тепле, сповнене приємних емоцій, улюблених справ, з рідними та друзями! І, хоча, кораблик в кожного з нас свій, неповторний, та на вітрилах в нього буде знак"3-А",  який об'єднає всіх в одну велику флотилію! Бажаю всім попутного вітру та правильного курсу!
P. S. Дуже хочу подякувати усім мамам і татам, бабусям і дідусям, братикам і сестричкам, УСІМ, хто разом зі мною працював на передовій дистанційного навчання. Дякуючи вашій небайдужості, вашому розумінню та величезній підтримці, яку я відчувала, МИ ЦЕ ЗРОБИЛИ!
Вітаю усіх із закінченням навчального року! Канікули! УРРРРРА!!!

четвер, 28 травня 2020 р.

28 травня. День сорок шостий

28 травня відзначається День брюнеток – неофіційне свято всіх темноволосих дівчат та жінок. Хоча треба сказати, що однозначної думки про дату свята немає, в інтернеті їх зустрічається декілька, але найбільш популярна дата – 28 травня. На жаль, немає даних і про те, хто й коли заснував це свято, проте є думка, що воно виникло як «відповідь» Дню білявок, який відзначається 31 травня. Отож вітаємо сьогодні всіх красунь-власниць темного волосся.
Сьогодні сплануйте свій день так, щоби встигнути зайнятися улюбленою справою, трішки почитати, допомогти близьким по господарству та відпочити.
P. S. А ми продовжуємо творчий марафон разом із Женею та Сашею.

середа, 27 травня 2020 р.

27 травня. День сорок п'ятий

27 травня проводять День захисту від Сонця. Ми вже говорили з вами про те, що Сонце може бути для нас і другом, і ворогом. Якщо нехтувати захистом від цього джерела ультрафіолетового випромінювання, можна заподіяти шкоду організму. Тому, пам'ятайте про правила безпечного перебування на сонці та насолоджуйтеся його теплом.
Судячи з прогнозу погоди на сьогодні, сонечко не дуже нас втішатиме своїм яскравим промінням, тому плануємо свій день так, щоби знайти яскраві моменти у своїх захопленнях та домашніх справах, які ви собі на сьогодні сплануєте. 
P. S. Дякую Кірілу, Каріні, Ярославу та Гоші, які долучилися до відзначення учорашнього тематичного дня та поділилися з нами фото своїх робіт із паперу.

вівторок, 26 травня 2020 р.

26 травня. День сорок четвертий

На календарі - День паперового літачка! Ця іграшка для кожного з нас має свої асоціації. А історія її - темний ліс, бо навіть достеменно не відомо - хто і коли її вигадав. 
Використовувати папір для створення іграшок, на думку вчених, почали 2000 років тому в Китаї, де виготовлення та запуск повітряних зміїв було популярною формою проведення часу. Хоча цю подію можна розглядати як джерело сучасних паперових літачків, неможливо з впевненістю сказати, де точно було його винайдено.
Тож, сьогодні найкращий день, аби виготовити паперовий літачок, чи якийсь цікавий виріб із паперу. Можливо, такі, як на відео.

Сьогодні ви працюєте за власним планом)
P. S. Мене особисто, упевнена, що більшість із вас теж, потішили результати понеділок тесту. Це, мабуть, позитивні емоції від останнього тижня навчання так повпливали:) Результати на діаграмі нижче.

понеділок, 25 травня 2020 р.

25 травня. День сорок третій

Сьогодні своє професійне свято відзначають філологи. Філологія одна з найцікавіших наук, яка включає в себе цілу сукупність наукових напрямків, що вивчають нашу багату культурну спадщину, виражену як в літературній творчості, так і в мовній культурі. Дуже багато сучасних професій мають зв'язок із філологією. Філологи - це не лише вчителі української мови й літератури, а й журналісти, перекладачі, письменники, редактори, коректори, контент-менеджери, копірайтери, рерайтери, PR-менеджери, маркетологи тощо. 
У сучасному світі філологи - це люди, які досконало володіють мовою, без порушень літературних та розмовних норм. Сучасна людина - це людина, яка вміє розуміти, міркувати й говорити. Це не вроджене. Цьому необхідно вчитися щодня, іноді протягом усього життя. Правильно висловлювати свої думки, красиво говорити, вміти розуміти один одного, розуміти культуру інших народів. Тому, не гаючи часу, розпочнемо удосконалення та перевірку наших мовних знань.
Тест із мови тут.
Тест із математики тут.
Тест із навколишнього світу тут.
P. S. Сьогодні розпочався фінальний тиждень нашого навчання. Нехай він буде позитивним і вдалим для кожного!
Як зможеш гідно річ вести з юрбою
І з Королем не втратиш простоти,
Якщо усі рахуються з тобою —
На відстані, яку відміриш ти;
Якщо ущерть наповниш біг хвилини
Снагою дум, енергією дій,
Тоді весь світ тобі належить, сину,
І більше: ти — Людина, сину мій.

пʼятниця, 22 травня 2020 р.

22 травня. День сорок другий

22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття. Хоча назва свята дещо складна для сприяняття дітьми вашого віку, та ми спробуємо розібратися, в чому ж суть цього Дня. Біологічне різноманіття (різноманіття живої природи) є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини. На жаль, інтенсивність використання компонентів біорізноманіття призводить до виснаження та вичерпання природних ресурсів: зникають та перебувають під загрозою зникнення численні види та екосистеми.
За останні 400 років планета втратила близько 100 видів лише хребетних тварин. На цей час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення. 
Щорічне відзначення Міжнародного дня біологічного різноманіття – чудова нагода ще раз згадати про необхідність збереження біорізноманіття та усвідомити відповідальність за збереження цієї дорогоцінної спадщини для нинішніх та прийдешніх поколінь.
Навколишній світ. Сьогодні наше заняття присвячене рослинам і тваринам України, які перебувають на межі вимирання. Червона книга України — це документ, який містить перелік рідкісних, вразливих і зникаючих видів тваринного і рослинного світу. Вона попереджає, що описані в ній види вимагають уваги і охорони. Червоний колір — це сигнал, який попереджає про небезпеку. Яскравий, тривожний колір звертає увагу людей до проблеми зникаючих і рідкісних рослин і тварин.
Пропоную вам прочитати текст та розглянути малюнки у підручнику на с. 120 та переглянути відео про відомий заповідник України Асканія-Нова.
А перевірити свої знання про місця проживання деяких тварин світу ви зможете тут.
Математика. Сьогодні  пригадаємо додавання та віднімання трицифрових чисел.
Завдання для повторення тут.
Українська мова. А які ж слова в реченні можна вважати головними? Самовпевнений Суржик переконаний, що саме він є головним у Мовознавії. Мудра Мовка на прикладі речення спробує йому довести, що можна керувати вдвох. Допоможуть у цьому переконатися головні слова речення, які завжди дружньо співіснують. 
Давайте закріпимо отриману інформацію на практиці. Для цього виконайте вправу 3 на с. 82 (письмово). 
P. S. До привітань із Днем вишиванки доєдналася й Мілана. Такого чуттєвого й виразного привітання я не чула, навіть, від дикторів  та акторів, які вчора з екранів вітали українців! Мілано, тобі варто подумати про поповнення команди юних акторів у театральній студії. Карантин відкриває таланти!

четвер, 21 травня 2020 р.

21 травня. День сорок перший

Сьогодні День вишиванки. День Вишиванки завжди був яскравим, життєдайним та улюбленим святом мільйонів українців. Сподіваємося, і цього року разом з вами ми зможемо зберегти красиву традицію, відповідальну місію великим українством одягати вишиті сорочки третього четверга травня в знак єдності та підтримки одне одного.
Навколишнішній світ. Цього тижня ми продовжимо відкривати для себе Україну та культуру українців. Із давніх-давен українці займалися різноманітними ремеслами: будували з деревини хати, виготовляли меблі, іграшки, робили з глини посуд, вишивали рушники, серветки, ткали килими. Протягом століть багато майстрів виготовляли речі, які були необхідні людям у побуті. То ж сьогодні ми дізнаємося більше про традиційні українські ремесла. Про них можна прочитати на с. 134 у підручнику, а потім виконати інтерактивну вправу.
Більше про гончарство можна побачити тут, про ткацтво тут , про лозоплетіння тут, про різьблення по дереву тут.
Математика. Сьогодні повторимо те, що вчили на попередніх заняттях. Виконайте вправу на повторення . А розв'язання задачі запишіть у свої зошити.
Українська мова. Сьогодні повправляємося у визначенні видів речень за метою висловлювання. Вправу для повторення знайдете тут. Вправу 4 на с. 81 виконайте в зошитах: уважно прочитайте текст та випишіть усі спонукальні речення. Будьте безпечними в Інтернеті!
P. S. Із Днем вишиванки сьогодні всіх вирішив привітати Кіріл.

середа, 20 травня 2020 р.

20 травня. День сороковий

Сьогодні Всесвітній день бджіл. Останнім часом у соціальних мережах можна прочитати багато постів-занепокоєнь подальшим існуванням цих працелюбних комах.
                                                    Люди бережіть бджіл!                          
Видатний фізик Альберт Ейнштейн пророкував: якщо вимруть бджоли, то років за чотири після цього зникнуть і люди. Може, й справді казав, а швидше, йому приписали слова, над якими людству все ж варто задуматися. Бо перелік рослин, які не дають плодів без комах-опилювачів, доволі великий. Причому 80 відсотків роботи з їх опилення виконують саме бджоли, адже метелики, мухи чи оси, звісно ж, не можуть опрацювати величезні площі, що потрібні людині. Тож і вчені, й пасічники, й фермери дедалі частіше б’ють на сполох: бережіть бджіл, вважаючи головними причинами їхнього винищення отруєння пестицидами і патогенними мікроорганізмами.
А тих, хто зацікавиться життям бджіл, запрошую на відео-екскурсію у вулик.
Навколишній світ. Поласувати медком люблять багато українців. Більше того, здавна цей смаколик використовують як чудодійні ліки та як альтернативу цукру. Україна завжди славилася своїми бджолярами й медоварами. Це ще один цікавий факт про нашу Батьківщину.
А сьогодні у нас буде героїчний урок, адже Україна — країна героїв! Пропоную вам подивитися відео-комікс про українських супергероїв.
Супергерої зазвичай мають впізнаваний образ та суперздібності чи високий інтелект. Вони борються із злодіями, рятують невинних. 
У реальному житті герої не мають суперздібностей. Вони просто роблять усе для того, щоби люди були здоровими та щасливими. Деякі з них, навіть, пожертвували своїми життями заради порятунку інших чи своєї країни. 
Українська мова. Вчора ми говорили про спонукальні речення, про розділові знаки в кінці таких речень. Якщо спонукальні речення вимовляються із захопленням, радістю, злостю, хвилюванням, то у кінці таких речень на письмі ставимо знак оклику.
Вправу 1 на с.80 виконайте усно, а вправу 2 на с. 81 запишіть у зошит, подумайте над розділовими знаками.
Математика. Із темою сьогоднішнього заняття вас познайомить пані Олександра, вчителька київської школи "Афіни".
А тепер закріпимо почуте на практиці. Інтерактивна сторінка посібника тут.
P. S. Учорашній день травневого сонця відзначився дощовим феєрверком. Проте, які б сюрпризи не готувала вам природа, треба завжди залишатися в гарному настрої. Своїм яскравим настроєм сьогодні з нами ділиться Оля: хоча за вікном хмари й дощ,  та око тішить веселкова парасоля, виготовлена власноруч:)

вівторок, 19 травня 2020 р.

19 травня. День тридцять дев'ятий

Сьогодні День травневого сонця. Цікаві факти про небесне світило дивіться у відео нижче
Усі ми з нетерпінням чекаємо весни, коли з настанням теплих сонячних днів усе квітне, у нас піднімається настрій, ми більше часу проводимо на свіжому повітрі. Помірне перебування під прямим сонячним промінням корисне як для фізичного, так і для психічного здоров’я, чинить позитивний ефект на весь організм. Але треба пам'ятати, що Сонце залишатиметься нашим другом та відпочинок принесе нам задоволення лише за умови дотримання певних правил:
  •  обмежуємо перебування на сонці з 10.00 до 16.00 години;
  •  перебуваємо на сонці нетривалий час зранку та ввечері;
  • під час перебування на сонці застосовуємо легкий закритий одяг, капелюхи, сонцезахисні окуляри;
  • використовуємо сонцезахисні засоби у вигляді косметичних олій, емульсій, кремів. Особливо це стосується дітей, так як шкіра дитини слабко виробляє пігмент меланін, котрий, як відомо, є головним захисником шкіри від УФ-випромінювання.
Математика. Сьогодні повторимо попередню тему й вивчимо нове. Почнемо з повторення. Потренуватися можна тут.
Дещо про об'єм ви вже чули. Подивіться відео, з'ясуйте, що вам уже відомо, а де нова  для вас інформація?
А ось така інформація про об'єм міститься на сторінці ваших посібників.
Спробуйте перевірити себе в знаходженні об'єму, складаючи вирази до задач.
Українська мова. Про питальні та розповідні речення ви вже знаєте багато, а про ще один тип речень за метою висловлювання дізнаєтеся зараз.
Якщо ви були уважними, то вам легко буде справитися із завданням вправи 2 на с. 79 підручника.
Навколишній світ. Ми повертаємося з навколосвітньої мандрівки до нашої Батьківщини — України. Цього тижня ми дізнаємося про туристичні місця України, дослідимо її природні та культурні рекорди, а також дізнаємося, кого можна назвати героєм, як себе поводити, якщо ви знайшли надворі небезпечну знахідку або вас вкусила комаха, а також будемо вчитися обирати одяг відповідно до погоди.
Почнемо з пізнавальних відеофактів про Україну.
Дізнатися про українські цікавинки ви зможете, прочитавши текст у підручнику на с. 116. Як ви зрозуміли, В Україні є багато цікавих та мальовничих місць, які обов’язково
треба відвідати (а, можливо, хтось уже встиг побувати в одному з цих мальовничих місць, а, може, й не в одному).
P. S. Результати тижня 7 можете побачити на зображенні. Фаворитом тижня є навколишній світ. А от питання, в яких ви помилялися частіше були такі: "Круг - це геометрична фігура, чи замкнена лінія?", "Установи послідовність подій оповідання "Загадкова історія", "Найбільша країна Океанії, де розповсюджена мова жестів, країна пташки ківі - це ...". І знову я впевнююся в тому, що дехто з вас не завжди уважно читає запитання, тому й дає неправильну відповідь. Будьте уважними, й результати вашої роботи вас не розчарують!
І хоча сьогодні nhfdytdt сонечко ховається від нас за хмарами й не тішить надто своїм теплом, я вірю що теплО є у ваших серцях та ваших родинах.  Сьогодні таким теплОм наповнене сімейне відео, яким поділилися з усіма нами наш Саша та його мама.

понеділок, 18 травня 2020 р.

18 травня. День тридцять восьмий

Сьогодні Міжнародний день музеїв. В цей день більшість музеїв працюють безкоштовно і радо показують свої виставкові зали. Сучасний музей – це дуже складний організм, де зберігаються різноманітні предмети, свідчення ставлення людини до світу, твори мистецтв.

Зараз, під час карантину, багато музеїв працюють онлайн.
Музей Ван Гога в Амстердамі
Національний музей природознавства у Вашингтоні (США)
Музей музичних інструментів у Японії
Музеї Львова
Популярний музей «Укрзалізниці» Ukraine WOW
Музеї України під відкритим небом
Відвідуйте, будьте ласка, й будьте здорові, але ж і не забудьте про понеділок-тест.
Тест із математики доступний тут.
Тест із з української мови знайдете тут.
А тут завдання з навколишнього світу.
P. S. Сподіваюся, що ви гарно відпочили разом зі своїми сім'ями у вихідні. У сім'ях Олі, Кіріла і Гоші з'явилися обереги, зроблені власноруч. Судячи з повідомлення Гоші, то сайт із інтерактивною сторінкою працював, і ви змогли дізнатися закодоване слово "манускрипт" - стародавній рукопис.

пʼятниця, 15 травня 2020 р.

15 травня. День тридцять сьомий

Сьогодні Міжнародний день сім´ї. Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була й залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі. Тож дозвольте у Міжнародний день сім'ї побажати всім міцного здоров'я, щастя та непохитної твердості родинних стосунків. Нехай це свято стане для кожного з нас продовженням великого сімейного щастя і вагомих досягнень для кожної сім´ї.
Математика. Дуже хочу вірити в те, що вам було дуже просто зрозуміти тему множення на 10 і 100. А чи знаєте ви, як ділити на 100 і 10? Якщо множимо - приписуємо нулі, а якщо ділимо, то ... звичайно, відкидаємо.
А тепер закріпимо вивчене на практиці. Вправу знайдеш тут
А тут гра "Перший мільйон" на множення та ділення на 10 і 100.
Давайте спробуємо попрацювати над інтерактивною сторінкою з вашого посібника. Вам потрібно просто вписувати ваші відповіді у віконця.
Українська мова. У центрі нашої уваги сьогодні знову питальні речення. Питальні речення - це ті речення, у яких про щось або про когось запитується. У кінці такого речення ставиться знак питання. Перечитайте вірш "Дивний звір", пригадайте його зміст та виконайте завдання у ваших зошитах. Складіть і запишіть  питальні речення, які би починалися зі слів: Хто? Що? Де? Коли? Чому? Кожне речення починай писати з нового рядка й не забудь про знак у кінці. 
І у мене вийшло скласти питальне речення: "Де ви берете фантазію для таких чудових ілюстрацій?!"
Навколишній світ. Сьогодні ви працюєте за власним планом: повторіть усе те, що ми вчили про Океанію. Інформація міститься у ваших підручниках на с. 107-113 та у публікаціях блогу за попередні дні.
P. S. Ви всі маєте чудові сім'ї. Тому сьогодні у кожного з вас свято. Можливо, когось зацікавить сімейний оберіг, який ви можете виготовити власноруч.
Куча мала
Зібралися в кучку, залізли на ручки,
Доки всі вмостилися, ледве не побилися!
Рученят багато маму обійняти
Разом намагаються - крутяться, штовхаються,
«Тихше, зачекайте, маму не зламайте!» -
Намагався тато маму врятувати.
І усі сміялися - гуртом обіймалися.
Вікторія Ніколенко

четвер, 14 травня 2020 р.

14 травня. День тридцять шостий

14 травня День танцю маленьких каченят.  Він популярний на всіх континентах. Це композиція музичного гурту De Electornica's 1980 року "The Chicken Dance". Ця композиція була записана не менше ніж в 140 версіях.
Математика. Сьогодні познайомимося з множенням на 10 і 100. Ви вже всі вмієте множити на 1, тому сьогоднішня тема буде для всіх легкою, головне правильно застосовувати алгоритм.
Алгоритм такий:
1. Помнож число на 1.
2. Припиши нулі в добутку справа біля числа (якщо множиш на 10, то один нуль, якщо на сто - два нулі).
Повправлятися в множенні на 10 і 100 зможеш тут.
Українська мова. Учора ви читали діалог Півня й курчати, а сьогодні Галина Малик познайомить вас із поезією "Дивний звір" ( підручник с. 78). Прочитайте й з'ясуйте:

  • Що за дивний звір жив у героя? 
  • Із чого все почалося?
  • Що трапилося?
  • Чим усе закінчилося?
  • Що треба робити, щоби дома не завівся такий дивний звір? 
Коли ви відкрили підручник, то побачили, що до цієї поезії немає ілюстрації. Давайте виправимо цей недолік й створимо її. Для вас це не буде проблемою, адже ви маєте дуже гарну фантазію, неабиякий досвід у малюванні та уважно читали вірш. Чекаю на ваших дивних звірів у особисті повідомлення. 
Навколишній світ. На минулому занятті ми досліджували райських птахів Нової Гвінеї. 
А чи пам'ятаєте ви чарівну австралійську пташку кукабарру, про яку співали з Тетяною Василівною?! 
А у водах Океанії живе дуже багато надзвичайних морських мешканців. Завдання на с. 51 -52 у ваших зошитах саме про них. А хмарка тегів на зображенні допоможе вам розгадати кросворд.
P. S. І поки ми вчора, перехоплюючи подих, дивилися відео про роботів, ВОНИ їх СТВОРЮВАЛИ. До вашої уваги круті винаходи Кіріла та Гоші! Молодці, хлопці, так тримати!
 
  

середа, 13 травня 2020 р.

13 травня. День тридцять п'ятий

13 травня проводять Всесвітній день техніки для майбутнього. Високі технології увійшли в наш дім, змінили життєвий простір, додали яскравості сірим будням. Те, що ще донедавна здавалося фантастикою, сьогодні ми з успіхом використовуємо повсякдень. Впродовж останніх років у світі технологій з'являються безліч цікавих іновацій. Деякі з вас уже працюють над створенням чогось нового на заняттях з програмування та робототехніки. А я хочу запропонувати вам переглянути відео з виставки роботів, яка відбувалася в січні 2020 року в США.
Математика. Сьогодні повторимо:
Українська мова.
Я певна, що у вашому житті були такі ситуації, коли вам не відповідали на запитання. Саме така ситуація описана в байці "Відповідь" с. 77 підручника. Прочитай текст, виділяючи інтонаційно речення. Чи можна цей текст назвати діалогом? Чому?
Чи погоджуєшся ти з думкою Півня? Чи, можливо, маєш свою. Поділися цією думкою зі своїми рідними.
Навколишній світ. Сьогодні ми вирушимо до ще одного острову Океанії — Нової Гвінеї. Через наздвичайну красу природи Нової Гвінеї її можна назвати райським островом.

На с. 111 в підручнику ви зможете прочитати про птахів, які живуть на цьому острові. Райські пташки є далекими родичами звичних для нас горобців та ворон, але мають надзвичайно гарне забарвлення.
P. S. Дуже хочу подякувати за малюнок пташки ківі Яні та її родині за суперовий лімерик!
Малюю море, гори, пташку ківі,
Яка живе у мене в хліві.
На карантині - у хлівУ
І мріє про Зеландію Нову.
І я безкрилий ківі, про море мрію і живу у хліві.

вівторок, 12 травня 2020 р.

12 травня. День тридцять четвертий

Сьогодні Всесвітній день медичних сестер. Кожна професія висуває певні вимоги до людини, але, мабуть, тільки праця медика накладає настільки високі та специфічні обов’язки на фахівця, передбачає високу відповідальність за надану ним допомогу пацієнтам. Медичним працівникам люди довіряють найдорожче – здоров’я й життя, своє і своїх близьких. Хочеться висловити безмежну вдячність усім медсестрам за чуйні серця, за врятовані життя, за повернуте здоров’я всіх людей!
Математика. Сьогодні попрацюємо з циркулем. Виконайте завдання 9 та 10 із вашого посібника.
Українська мова. Про білого ведмедя ми вже з вами багато знаємо, а нову інформацію для себе ви зможете почерпнути з тексту на с. 76 підручника. Під текстом є три варіанти завдання (оберіть для виконання одне).
Навколишній світ. Якщо би я вас попросила намалювати ківі, мабуть, більшість точно намалювала би фрукт. А чи знали ви, що в Новій Зеландії є ще й рід нелітаючих птахів, який має таку ж назву? 
Ці істоти дивно нагадують ссавців: вони пересуваються по землі, мають оперення, дуже схоже на вовну, а також температуру тіла 38 °C. В роду у ківі п'ять видів - це Південний ківі, Північний бурий ківі, Великий сірий ківі, Малий сірий ківі та Рови. Хоча ківі й не літають, крила у цих пташок все-таки є, але крихітні - не більше 5 сантиметрів. Ківі - істоти щасливі, тому що вони довгожителі. У природному середовищі (зелених сирих лісах Нової Зеландії) птахи можуть прожити 60 років. Нижче ви зможете прочитати легенду про уих незвичайних птахів і переглянути  відео.
P. S. 12 травня проводять День Лімерику. Лімерик - це гумористичний вірш у п'ять рядків, його назва походить від назви міста Лімерик, Ірландія. Дата відзначає день народження письменника Едуарда Ліра, саме він популяризував цей стиль.
Для вас цей стиль ще може бути складним, а от для ваших старших рідних - у самий раз. Можливо, серед ваших рідних є такі, які підкорять лімерик?! У мене вийшло так:
Настав робочий день.
Ледащо сів на пень.
Став думать: щоб зробити,
Щоб грошей заробити?
Знай: щоб достаток мати, треба з пенька вставати!
А як у ваших рідних? Вийшло?!

пʼятниця, 8 травня 2020 р.

8 травня день тридцять третій

Сьогодні День пам’яті та примирення. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. Війна завжди десь триває, не буває далекої чи чужої війни, адже вона не має ні меж, ні серця. Однак це не значить, що війну не можна подолати. Нам просто потрібно трохи світла та спільних зусиль. 
Непросто говорити про війну, а особливо ось так... Ця тема для когось буде цікавою, хтось сприймає її болісно... 


Хочу запропонувати для вас буктрейлер книги "Війна, що змінила Рондо", який зняла дівчинка, яка вже прочитала її. Книгу написали й проілюстровали у творчій майстерні «Аґрафка» — Романа Романишин та Андрій Лесів.
Як кажуть самі автори Андрій  і Романа: "Війна усіх нас змінює і залишає сліди на наших тілах і в наших серцях", і з ними важко не погодитися.


Українська мова. Сподіваюся, що у вас дома немає монстрика, який харчується домашніми завданнями, і ви зможете сьогодні добре попрацювати:)
У тексті "Загадкова історія" вам зустрілося чимало розповідних речень. Ви вже знаєте, як їх розпізнати. Були там і питальні. Саме про них і поговоримо. Для когось ця інформація буде вже добре знайомою, а хтось, можливо, почує вперше. Давайте перевіримо, що ж ми знаємо (чи не знаємо) про питальні речення.

Складіть та запишіть у зошит два питальні речення й не забудьте про розділовий знак у кінці. 
Математика. Сьогодні заняття-повторення. Пригадайте компоненти дій та запишіть у ваших зошитах рівняння    319 + х  = 368    у — 564 = 27      800 —  а = 136. 
Давно ми не працювали з трицифровими числами)
Нижче, під рівняннями, запишіть та знайдіть значення виразів (повторивши порядок дій):
48 : 8 + 7 • (72 : 8) — 6 • 8 =
 7 + (2•9) : 3 - 81 : (16 - 7)=
І не забудемо про табличне множення: цікаву вправу знайдете тут.
Навколишній світ. На минулому уроці ви дізналися про Великий Бар’єрний риф та деяких його мешканців, а сьогодні вирушаємо у мандрівку до найбільшої острівної країни Океанії — Нової Зеландії. Інформацію про цю країну зможете знайти на с. 109 вашого підручника.
Там ви знайшли інформацію про мову жестів. Мова жестів допомагає людям, які мають знижений слух, або не чують взагалі, спілкуватися. Для того, щоб зробити мову жестів більш відомою для всіх, влада Нової Зеландії визнала її офіційною. Жестову мову у цій країні вивчають всі школярі. 
Спробуйте розшифрувати слова, використовуючи мову жестів, на с. 49 в зошиті.
P. S. Не забудьте привітати цієї неділі своїх матусь. Вони заслуговують на вашу надзвичайну увагу кожного дня, але в цей день особливо. Адже, дякуючи саме їм, ви отримали можливість жити. 

четвер, 7 травня 2020 р.

7 травня. День тридцять другий

7 травня проводять Всесвітній день паролів. Пароль (фр. parole — слово) — таємне слово або певна послідовність символів, призначена для підтвердження особи або її прав. Паролі використовують для захисту інформації від несанкціонованого доступу. 
Найпоширеніший пароль в світі - 123456, найкоротший - всього 1 символ довжиною. Користуючись паролями, обирайте надійні, які складно вгадати. Ніколи не використовуйте в паролі імен, прізвищ, дати народження або номера телефону – це занадто просто. Хороший пароль – унікальний та складний. Його довжина повинна бути не менше 15 символів. У ньому потрібно змішати букви та цифри. Пам'ятайте, що паролі не можна давати нікому, крім батьків, навіть кращим друзям.
Математика. Сьогодні пригадаємо те, чого навчилися вчора. Вам потрібен буде циркуль, олівець та лінійка. У вашому зошиті накресліть коло, радіусом 2см, позначте центр кола точкою О. Проведіть 2 радіуси так, щоб вони поділили коло на дві рівні частини. Дуже сподіваюся, що це завдання не буде для вас складним.
Пропоную пригадати як ми працюємо з бліц-турніром: прочитайте задачу, запишіть вираз у зошиті, не забудьте про найменування в дужках.
а) У книзі 56 сторінок. Миколка читав щодня по 8 сторінок. За скільки днів він прочитав цю книгу?
б) В одній книзі 9 сторінок. Це в 3 рази менше, ніж у другій. Скільки сторінок
у II книзі?
в) В одній книзі 9 сторінок, а в другій - у 4 рази більше. Скільки сторінок у двох книгах?
г) В одній книзі 40 сторінок, а в другій - у 5 разів менше. Скільки сторінок у двох книгах?
д) В одній книзі ЗО сторінок, а в другій - на 24 сторінки менше. У скільки разів у II книзі менше сторінок, ніж у І?
У вас має вийти 5 виразів.
Українська мова. Сьогодні читаємо "Загадкову історію" від нашого знайомого автора  Дмитра Кузьменка.
А перевірити те, як ви зрозуміли прочитане, зможете за посиланням.
Навколишній світ. Минулого разу ми з вами говорили про мешканців  Океанії, про те, хто там живе.
Перевіримо, що залишилося в пам'яті про Океанію.
Сьогодні ми вирушаємо у мандрівку до найвідомішої природної пам’ятки Океанії.
Цією пам’яткою є найбільший кораловий риф у світі — Великий Бар’єрний риф. У давнину корали вважали рослинами. А насправді, це велика група дрібних (завдовжки до 3 мм) тварин. Існує близько 6000 видів коралів. «Кущики» чи «дерева» коралів — це укріплений «замок», який будують для себе коралові поліпи, що живуть спільно, колоніями або поодинці. Харчуються вони дрібними тваринами, водоростями. Скупчення коралових колоній утворюють коралові рифи. Корали люблять теплу і чисту воду. Це основна умова їхнього життя. Із коралів виготовляють ювелірні прикраси, використовують їх і як будівельний матеріал. Про Великий Бар’єрний риф на с. 108 у вашому підручнику та у відео нижче.
А завдання на с. 50-51 у зошиті максимально "занурять" тебе в тему.
P. S. Сподіваюся, що ви вчора всі відпочили від домашніх завдань, а дехто ще й надолужив те, що не мав можливості зробити раніше.

середа, 6 травня 2020 р.

6 травня. День тридцять перший

Сьогодні відзначаємо День без домашніх завдань (неофіційне свято вчителів та учнів). Я довго думала, як же бути нам, адже будь-яке завдання сьогодні буде для вас домашнім. Думала… думала… 
Святкуємо! Відпочиваємо від шкільних домашніх завдань, але давайте домовимося, що ви використаєте свій вільний час із користю: зробите добру справу для рідних та домашніх улюбленців, знайдете час для своїх захоплень, тощо.
P. S. Ви добре засвоїли вчорашній майстер-клас із циркулем, буде справедливо, якщо кожен із тих, хто справився з творчою роботою, отримає  5 стимулів. А подивитися на класні геометричні шедеври зможете у відео.
Не знаю, хто сьогодні більше радіє сьогоднішньому Дню без домашніх завдань: ви чи ваші рідні?) Думаю, що всі. І я теж 😉 Піду творити добро!😉