Сьогодні День пам’яті та примирення. Сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни. Війна завжди десь триває, не буває далекої чи чужої війни, адже вона не має ні меж, ні серця. Однак це не значить, що війну не можна подолати. Нам просто потрібно трохи світла та спільних зусиль.
Непросто говорити про війну, а особливо ось так... Ця тема для когось буде цікавою, хтось сприймає її болісно...
Хочу запропонувати для вас буктрейлер книги "Війна, що змінила Рондо", який зняла дівчинка, яка вже прочитала її. Книгу написали й проілюстровали у творчій майстерні «Аґрафка» — Романа Романишин та Андрій Лесів.
Як кажуть самі автори Андрій і Романа: "Війна усіх нас змінює і залишає сліди на наших тілах і в наших серцях", і з ними важко не погодитися.
Українська мова. Сподіваюся, що у вас дома немає монстрика, який харчується домашніми завданнями, і ви зможете сьогодні добре попрацювати:)
У тексті "Загадкова історія" вам зустрілося чимало розповідних речень. Ви вже знаєте, як їх розпізнати. Були там і питальні. Саме про них і поговоримо. Для когось ця інформація буде вже добре знайомою, а хтось, можливо, почує вперше. Давайте перевіримо, що ж ми знаємо (чи не знаємо) про питальні речення.
Складіть та запишіть у зошит два питальні речення й не забудьте про розділовий знак у кінці.
Математика. Сьогодні заняття-повторення. Пригадайте компоненти дій та запишіть у ваших зошитах рівняння 319 + х = 368 у — 564 = 27 800 — а = 136.
Давно ми не працювали з трицифровими числами)
Нижче, під рівняннями, запишіть та знайдіть значення виразів (повторивши порядок дій):
48 : 8 + 7 • (72 : 8) — 6 • 8 =
8 • 7 + (2•9) : 3 - 81 : (16 - 7)=
І не забудемо про табличне множення: цікаву вправу знайдете тут.
Навколишній світ. На минулому уроці ви дізналися про Великий Бар’єрний риф та деяких його мешканців, а сьогодні вирушаємо у мандрівку до найбільшої острівної країни Океанії — Нової Зеландії. Інформацію про цю країну зможете знайти на с. 109 вашого підручника.
Там ви знайшли інформацію про мову жестів. Мова жестів допомагає людям, які мають знижений слух, або не чують взагалі, спілкуватися. Для того, щоб зробити мову жестів більш відомою для всіх, влада Нової Зеландії визнала її офіційною. Жестову мову у цій країні вивчають всі школярі.
Спробуйте розшифрувати слова, використовуючи мову жестів, на с. 49 в зошиті.
P. S. Не забудьте привітати цієї неділі своїх матусь. Вони заслуговують на вашу надзвичайну увагу кожного дня, але в цей день особливо. Адже, дякуючи саме їм, ви отримали можливість жити.
Немає коментарів:
Дописати коментар