14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Починаючи з 2012 року цей день відзначають даруванням книг бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням, друзям, членам родини. Ця добровільна ініціатива була започаткована Еммі Бродмур, яка є засновницею популярного в США сайту дитячих книг. Ідею їй підказав її маленький син, який одного дня запитав у неї: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?»
Химерні факти про книги
- Страх від того, що у вас не залишиться що почитати, називають абібліофобією.
- До 18 століття в деяких бібліотеках книги прикріплювати до полиць ланцюгами. Вони були достатньо довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.
- Найдовше надруковане речення належить французу Віктору Гюго. У його романі "Знедолені" є речення, що складається із 823 слів.
- У японській мові існує слово «цундоку». Воно означає "накупити багато книг і не читати їх".
- Найпопулярнішим літературним персонажем поки що залишається Шерлок Холмс. Він частіше за інших ставав героєм кіно і телесеріалів.
- Приватна католицька школа в Нешвіллі (США) видалила зі своєї бібліотеки всі книги про Гаррі Поттера. Там заявили, що в них містяться "справжні прокляття і заклинання, які при читанні можуть викликати злих духів".
- Першою написаною книгою на друкарській машинці були «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена. Сам автор книги був не у захваті від машинки.
- Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, щоб зменшити стрес, достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. За це час скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга.
Навколишній світ. Перегляньте відео та сторінки підручника з теми "Доісторична епоха" та виконайте тест.
P.S. Оновлено посилання на сертифікати за результатами двох тижнів навчання (допис у Classroom від 08.02) та відео з вашими рекламними проектами.
У завданні з математики відсутні відповіді.
ВідповістиВидалити