пʼятниця, 18 лютого 2022 р.

18 лютого 2022 року

 18 лютого проводиться День батарейки. Сьогодні у нас є можливість відсвяткувати життєво важливий і корисний винахід. Батареї використовуються повсюдно, вони бувають самих різних форм, розмірів і потужності, щоб задовольнити найширший спектр потреб людства. Цей день відзначається на честь Алессандро Вольта, італійського фізика й винахідника електричної батареї, який народився в цей день в 1745 році.
Математика. Пропоную сьогодні пограти в "Хрестики-нулики" с. 70, завдання 9 у вашому посібнику. Мене втішили результати вчорашнього завдання. Найбільш уважними виявилися: Антон, Святослав, Максим, Марина, Каріна, Віка, Кіріл, Поліна, Яна, Гоша, Мілана, Маша Корж, Ваня. Втішили😊
Українська мова й літературне читання. Вчора ви заповювали кросворд: найшвидшим виявився Саша, правильно заповнили його: Саша, Мая, Ваня, Каріна, Віка, Вероніка, Кіріл, Діма, Поліна, Гліб, Женя. Чудова робота👍 Завданням на сьогодні буде для вас вивчити напам'ять вірш Лесі Українки "Як дитиною бувало..." У відео нижче його декламує українська акторка Наталка Денисенко. Як на мене - вона це робить дуже талановито. Сподіваюсь, що у вас теж вийде достойно розказати цю поезію в понеділок на уроці. Гарних, позитивних, естетичним вам вихідних😉

четвер, 17 лютого 2022 р.

17 лютого 2022 року

Сьогодні День спонтанного прояву доброти ( Acts of Kindness DayRandom) – одна з недавніх ініціатив міжнародних благодійних організацій. В Україні це свято поки що практично не відоме. Вважається, що в цей день людям слід намагатися бути не просто добрими, що само собою зрозуміло, а добрими безмежно й безкорисливо.
Українська мова й літературне читання. Цікаво, а чи уважно ви опрацювували матеріал із теми "Леся Українка - легендарна зірка"? Прошу вас перевірити це й заповнити тематичний кросворд.
Дуже хочу подякувати Каріні, яка поділилася зі мною своєю роботою про талановиту поетесу, виконаній на платформі графічного дизайну Canva. Дуже достойні перші кроки майбутнього графічного дизайнера! Переглянути презентацію вашої однокласниці можна за посиланням.
Математика. Результати вашої роботи вчора у сервісі Liveworksheets показали мені, що більшість із вас вдало опанували тему "Одночасний рух на числовому промені", а декому хочеться побажати бути більш уважними до читання схеми: звертайте увагу не на саме розташування об'єкту руху, а на стрілку (яка показує напрям руху та швидкість) із точкою біля відповідної координати. Дякую тим, хто вчора був уважним, виконуючи завдання з нової теми й отримав бал від 8 до 10:) Решті побажаю пропрацювати власні помилки.
У продовження цієї теми пропоную завдання в тому ж сервісі й невеличку інструкцію до виконання.
Уроки доброчесності. Сьогодні поговоримо про чесність медіа та про власну медіаграмотність. Як не клюнути на гачок фейкових новин? Вони трохи нагадують яблуко - вони можуть бути красивими зовні, але щойно ви їх вкусите - побачите, що вони гнилі до серцевини.
Ось кілька простих порад щодо того, як не купитися на це самому і не поширити іншим.

середа, 16 лютого 2022 р.

16 лютого 2022 року

Ще два дні тому ми не знали, що в Україні з'явиться нове свято. А сьогодні  вже стали свідками створення державного свята під назвою День Єднання. Його мають відзначати щороку 16 лютого, відповідно до Указу президента України. Мир – це можливість спокійно вчитися, працювати, любити і поважати одне одного, саме тому свідомі люди прагнуть його. На думку прийшли  слова пісні: "Дай руку, бо разом ми сила, і серце запалим своє. Це наше майбутнє, це наша країна, вона в наших душах є!"...
Навколишній світ. Ми продовжуємо вивчати Київську Русь і сьогодні познайомимося з діяльністю княгині Ольги. Прочитай текст, розглянь зображення експозиції, надане Музеєм "Становлення української нації" в підручнику на с. 16. Послухай запис аудіогіда та ознайомся із сайтом Музею "Становлення української нації". Відео про шлях княгині Ольги нижче
Інтерактивна вправа допоможе  перевірити засвоєний тобою матеріал.  
Математика. Навчальне відео "Одночасний рух на числовому промені" допоможе тобі зрозуміти нову тему, а вправа - перевірити правильність виконання завдання. Не поспішай, виконай завдання спочатку в посібнику, зверни увагу на дужки вгорі й внизу, вони вказують тобі на числа-відповіді.
Інформатика. Попрацюйте сьогодні з Бітом і Байтом у Classroom.

вівторок, 15 лютого 2022 р.

15 лютого 2022 року

Щорічно 15 лютого увесь світ відзначає День комп’ютера – електронно-обчислювальної машини, без якої неможливо уявити життя сучасної людини. Дата святкування обрана на честь створення першого електронного комп’ютера (він отримав назву ENIAC), який ввели до ладу 15 лютого 1946 року. ENIAC розробили спеціально для армії, а саме – для обрахунку балістичних таблиць. Тож, 15 лютого перетворилося на професійне свято комп’ютерників – людей, які знаються на цій техніці. В Україну Всесвітній день комп’ютера прийшов у 2009 році.
Українська мова й літературне читання. Учора ви мали можливість діагностувати свої знання з мови. Найбільше помилок ви припустилися в завданнях на визначення відмінків прикметників (детальніше над цим обов'язково попрацюємо в класі); першою приступила до виконання й здала тест Маша Козинко, уважнішою виявилася Вероніка,  а найшвидшою - Мая. Сьогодні ви доповните свої знання про талановиту українську поетесу Лесю Українку. Сторінка автора з цікавими фактами в підручнику 39-40, відео за посиланням,  інтерактивна карта - нижче.
Математика. Пропоную повторити тему "Додавання та віднімання змішаних чисел", виконайте завдання 7 на с.65 та дізнайтеся імена трьох олімпійських богів у грецькій міфології. 
Навколишній світ. Найскладнішими питаннями діагностувальної роботи для вас виявилися питання про офіційні копії Скіфської пекторалі та її масу; першою до виконання тесту приступила знову ж таки Маша:), найшвидшим був Мирослав, а серед найбільш уважних: Маша Корж, Маша Козинко, Мая, Вероніка й Кіріл. 
Цього тижня ми дізнаємося про відомих князів Київської Русі, про козаків і видатних гетьманів. Прочитайте текст, розгляньте зображення в підручнику на с. 14-15, перегляньте відео.
Музичне мистецтво.  Сьогодні ми будемо слухати, як звучить сонячна Італія.

понеділок, 14 лютого 2022 р.

14 лютого 2022 року

14 лютого – Міжнародний день дарування книг. Починаючи з 2012 року цей день відзначають даруванням книг бібліотекам, школам, дитячим будинкам, лікарням, друзям, членам родини. Ця добровільна ініціатива була започаткована Еммі Бродмур, яка є засновницею популярного в США сайту дитячих книг. Ідею їй підказав її маленький син, який одного дня запитав у неї: «Чому немає особливого дня, коли люди дарують книги один одному?» 
Химерні факти про книги
  • Страх від того, що у вас не залишиться що почитати, називають абібліофобією.
  • До 18 століття в деяких бібліотеках книги прикріплювати до полиць ланцюгами. Вони були достатньо довгими, щоб відвідувачі могли комфортно читати, але не могли винести книгу з бібліотеки.
  • Найдовше надруковане речення належить французу Віктору Гюго. У його романі "Знедолені" є речення, що складається із 823 слів.
  • У японській мові існує слово «цундоку». Воно означає "накупити багато книг і не читати їх".
  • Найпопулярнішим літературним персонажем поки що залишається Шерлок Холмс. Він частіше за інших ставав героєм кіно і телесеріалів.
  • Приватна католицька школа в Нешвіллі (США) видалила зі своєї бібліотеки всі книги про Гаррі Поттера. Там заявили, що в них містяться "справжні прокляття і заклинання, які при читанні можуть викликати злих духів".
  • Першою написаною книгою на друкарській машинці були «Пригоди Тома Сойєра» Марка Твена. Сам автор книги був не у захваті від машинки.
  • Британські вчені з університету Сассексу довели, що читання заспокоює краще, ніж прослуховування музики, прогулянка чи чашка гарячого чаю. Для того, щоб зменшити стрес, достатньо лише шести хвилин зосередженого читання. За це час скорочується серцебиття та полегшується м’язова напруга.
Математика. Продовжуємо досліджувати рух на координатному промені. Подивіться відео, виконайте завдання в посібнику та перевірте, чи правильно ви зрозуміли тему, переходячи за посиланням
Українська мова та літературне читання. Сьогодні діагностуємо знання з теми "Прикметник". Знайдіть час для повторення й виконайте вправу, й спробуйте знайти час для читання улюбленої книжки:)
Навколишній світ. Перегляньте відео та сторінки підручника з теми "Доісторична епоха" та виконайте тест.
P.S.  Оновлено посилання на сертифікати за результатами двох тижнів навчання  (допис у  Classroom від 08.02) та  відео з вашими рекламними проектами.

пʼятниця, 11 лютого 2022 р.

11 лютого 2022 року

11 лютого в міжнародному календарі позначено як Всесвітній день хворого. Відзначати його запропонував Папа Римський Іоанн Павло II. Його мета — підтримати хворих та немічних, а також висловити вдячність кожному, хто допомагає людям з різноманітними захворюваннями. А це мільйони волонтерів, медиків, організацій та просто небайдужих до страждань інших у всьому світі. Хоча датування Дня хворого пов’язане з християнським звичаєм, подія стала знаменною й на державному рівні багатьох європейських країн та закладів охорони здоров’я. 
Математика. Пропоную  повторити дії зі змішаними числами. Виконайте завдання 9 на с. 62 і перевірте правильність виконання.
Українська мова та літературне читання. Закріпимо сьогодні тему "Правопис суфіксів прикметників", виконайте вправу.
Дякую тим, хто своєчасно виконав завдання зі створення рекламного повідомлення. У відео нижче усі повідомлення, надіслані вчора. Більшість з них виконані відповідно до інструкції, а всі без винятку дійсно інформаційно цікаві. Прошу переконатися в цьому. Цікаво, а чи знайдете ви фейкову інформацію в деяких із повідомлень, чи приймете істинність кожного? Це обговоримо вже разом в класі;)

четвер, 10 лютого 2022 р.

10 лютого 2022 року

 10 лютого народився  Василь Назарович Каразін  – багатогранна людина, яка зробила величезний внесок в українську освіту та науку,  з його ініціативи було відкрито  Харківський університет у 1805 році. Ось лише невеликий перелік з його різноманітних наукових досягнень: першим запропонував створення мережі метеорологічних станцій по всій державі; здійснюючи  свої досліди, він ледь не першим у світі зміг утворити штучний діамант; винайшов барвники внаслідок експериментів над мінералами-барвниками та травами; розробив спосіб виготовлення високоякісного цементу; зробив багато корисного у сфері консервування та зберігання плодів, а саме – винайшов технологію просушування плодів теплотою водяної пари, завдяки якій просушені плоди залишались чистими, смачними, довго зберігали свіжий запах. 
Українська мова. Відчуваю, що саме час омолодити наш мозок. Коли ми пишемо від руки, як дослідили вчені, в нашому мозку задіяні різні зони, формуються нові нейронні зв'язки. Якщо людина пише від руки щодня, її мозок залишатиметься молодим ще багато років. Як ви вже здогадалися: сьогодні пишемо ... створюємо... рекламне повідомлення. Інструкцію та шаблон додаю нижче. Фото ваших робіт буду чекати в Classroom.

Математика. Сьогодні тренуємо мозок на повну. Завдання 12 на с. 62 посібника допоможе тобі удосконалити обчислювальні навички й розширити кругозір.
Уроки доброчеснисті. Зробимо паузу в нашій основній темі про чесність і поговоримо про ... мотивацію. Це історія про песика, який хоче стати поводирем для незрячих. Однак, навчання йому важко вдається, він помиляється і провалює іспит. Утім, коли виходить з університету, бачить незрячу людину, яка ненароком зайшла на будівельний майданчик і не може звідти вийти. Піп виводить дівчину звідти. У мультфільмі йдеться про вміння допомагати, пробачати, емпатію, бажання вчитися і йти до своєї мети, і як важливо навчатися не заради оцінок, а заради навичок. Упевнена, що саме такий висновок для себе зробите й ви)

середа, 9 лютого 2022 р.

9 лютого 2022 року

 9 лютого відзначають Міжнародний День стоматолога. Так, так, є й такий день. Зуби людини потребують щоденного догляду, а інколи й "ремонту", яким і займаються ці лікарі. До речі, стоматологія є однією найдавніших галузей медицини, адже під час розкопок у Пакистані виявили рештки людей, що жили в VI - IV століттях до нашої ери, в зубах яких були сліди втручання лікаря. 
Навколишній світ. Про найдавніші знахідки прочитай на с. 8 у підручнику, а про трипільську культуру на с. 9
Прочитай текст і розглянь інфографіку в підручнику на с. 10-11, там йдеться про скіфів і найвідомішу знахідку України - золоту пектораль.
Математика. Завдання на закріплення вивченого матеріалу. Перед виконанням зверни увагу на пам'ятку.

Інформатика. Сьогодні працюємо з темою "Алгоритми". Пропоную нескладну тематичну вправу , а  тих, хто впевнений у своїх силах та має можливості програмувати - запрошую в клуб поціновувачів Scratch:) На ваші реалізовані космічні проекти чекатиму в Classroom.

вівторок, 8 лютого 2022 р.

8 лютого 2022 року

 8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day). Хочу запропонувати вам переглянути книгу-комікс про права та правила безпеки дітей у цифровому середовищі, героєм якої є Санго - телефонний Ніндзя. Його робота - допомагати дітям безпечно та із задоволенням проводити час у мережі. А чи безпечний твій віртуальний простір, перевір разом із Санго)
Українська мова. Сьогодні ми досліджуємо правопис прикметників із суфіксами -ськ-, -зьк-, -цьк. Подивіться відео та виконайте вправу.

Математика. Вивчаємо рух на числовому промені. Подивись навчальне відео та виконай завдання.

Навколишній світ. Продовжуємо досліджувати світ разом! Ми розпочинаємо вивчати новий розділ і цього тижня дізнаємося, як жили первісні люди, якими були трипільці та що таке скіфська пектораль.  Прочитай текст і розглянь зображення в підручнику на с. 6, щоб дізнатися, що ми будемо робити цього тижня, а на с. 7 тебе чекає інформація про періоди доісторичного суспільства. Нижче розміщені тематичні відео.
Музичне мистецтво. На тебе чекає подорож Англією - фантастично-казковою країною.

понеділок, 7 лютого 2022 р.

7 лютого 2022 року

Цей тиждень знову працюємо дистанційно. Дякую вам за роботу дома, своєчасне виконання завдань та своєчасний зворотній зв'язок. Сподіваюся, що скоро зустрінемося в класі. Бережіть своє здоров'я та дбайте про тих, хто вас оточує)
7 лютого проводиться День балету. Балет - це давня форма класичного танцю з багатою історією. Краса балету воістину захоплює - дивовижна витонченість та елегантність, які виглядають абсолютно легко і без болісних зусиль. Він виник в Італії в 15 столітті, але жінкам тоді не дозволялося танцювати на публіці. Це тривало до 1681 року. Артисти балету спочатку носили маски, а перші балети були змішані з оперою.Зараз один балетний танець може триває в середньому чотири години.
 Балет з гумористичною ноткою можна побачити у відео нижче)    
Математика. Виконай завдання 4 на с. 56, можеш обрати зошит або чернетку. Здати відповіді для перевірки допоможе посилання 
Навколишній світ. Пропоную сьогодні перевірити свої знання з теми "Водні екосистеми". 
Українська мова і літературне читання. Подивись відео, познайомся з темою сьогоднішнього заняття.

пʼятниця, 4 лютого 2022 р.

4 лютого 2022 року

 Що ж відзначають люди 4 лютого? Свято гарного настрою, наприклад. У цей день дозволені добрі розіграші та жарти над друзями, не можна сваритися й сумувати. Роби радість іншим, і ти побачиш, що радість радує:)
Математика. Подивись навчальне відео та виконай завдання.  
                                                             

Українська мова та літературне читання. Сьогодні ми відмінюємо прикметники жіночого роду та досліджуємо життя мишей. Переглянь відео та перевір себе.

четвер, 3 лютого 2022 р.

3 лютого 2022 року

 3 лютого - Міжнародний День золотистого ретривера (International Golden Retriever Day). Золотистий ретривер заслужив собі славу однієї з найкрасивіших і добрих собак. Тільки в представниках цієї породи поєднуються красива фізична стать, дивовижне забарвлення, життєрадісність і дружелюбність. Недарма золотистий ретривер зараз - друга за популярністю порода в Європі. Правила свята гранично прості: якщо у вас є золотистий ретривер, порадуйте його смачною їжею або гарною прогулянкою, якщо ж ні – подумайте про те, щоб завести собаку. Крім того, американці влаштовують своєрідний флешмоб, масово викладаючи в інтернет фотографії своїх вихованців.
Українська мова. Подивись навчальне відео про відмінювання прикметників та виконай вправу 

Математика. Завдання, яке я пропоную сьогодні, дасть тобі можливість потренувати  навички з теми "Дроби на числовому промені". Ми вже виконували схожі завдання в класі, теоретичний матеріал можна знайти на с. 47 (якщо дещо забулося). Заходь за посиланням 
Уроки доброчесності. Наша перша тема з другої частини Путівника буде присвячена чесності. Переглянь відео, яке ми разом обговоримо по поверненні в клас.

середа, 2 лютого 2022 р.

2 лютого 2022 року

Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Ця подія має за мету заохочення людства, а найбільше – молодого покоління, до читання книг. Крім того, свято надихає до спілкування та обговорення прочитаного з родиною та друзями. Для святкування достатньо обрати цікаву книжку й знайти слухачів. Тож святкуйте із задоволенням для себе та оточуючих. 
Навколишній світ. Тема заняття сьогодні - водні екосистеми. Відео про них - нижче.   
Математика.  Матеріал, із яким працюємо сьогодні - не новий для вас, але уважний перегляд відео допоможе тобі не загубитися в темі "Шкали")
Інформатика. Попрацюємо разом із Рудим котом у застосунку Scratch 3. Якщо не вийшло встановити програму на свій ґаджет, скористайся посиланням . Як перетворити Кота на лижника, створивши гру,  дізнайся в Classroom:) 

вівторок, 1 лютого 2022 р.

1 лютого 2022 року

1 лютого - День десерту. Його створення ініціювала американка Енджі Дадлі – блогерка й кондитерка. Вона прославилася як авторка десерту кейк-поп. Вважають, що саме його поява 1 лютого 2008 року і дала старт святу. Кейк-поп – десерт, що нагадує чупа-чупс (цукерку на паличці). Спочатку його готували з бісквітного тіста і шоколадної глазурі, але пізніше з'явилися варіації цієї страви. Міжнародний день десерту став узагальненим святом, присвяченим не тільки кейк-попу, а й усім солодощам у принципі. 1 лютого кондитерські різних країн презентують новинки меню, проводять майстер-класи із приготування та оформлення десертів, влаштовують конкурси кухарів.
Українська мова.  Продовжуємо розкривати секрети прикметника. Перегляньте правило, запам'ятайте алгоритм та повправляйтеся у визначення відмінків прикметників чоловічого роду, виконавши вправу.

Літературне читання. Учора ви читали уривок із твору Роальда Дала. Перевіримо, наскільки свідомим було ваше читання;) 
Математика. Сьогодні у вас буде можливість побути вчителем і виправити помилки в завданні 4 на с.41. Упевнена, що це завдання не буде складним. Цікаво, а чи зможете дібрати "шифр" до  завдання 5 с. 41?)) Перевірити правильність виконання, зможете тут
Навколишній світ. Ми продовжуємо вивчати теплові пояси. І сьогодні будемо досліджувати природні зони й розглянемо кліматичні умови пустелі. А тематичні комікси розміщені в підручнику, починаючи зі с. 129.
Музичне мистецтво. Пригадайте пісню, яку ми вчили разом на минулих уроках. Співаємо - настрій піднімаємо)