28 квітня - День джинсів. Сьогодні в джинсах можна зустріти будь-яку людину — починаючи від двірника і закінчуючи президентом. На сьогоднішній день джинси - це одні з найбільш популярних видів одягу. І це далеко не випадковість, адже джинси зручно носити, і вони пропонують безліч дизайнів на будь-який смак. Слово «джинси» - це похідне від Genes, що по-італійськи означає Генуя - місто на півночі Італії. Саме звідти везли тканину для джинсів в кінці XIX століття. Однак американці читали це слово на свій лад, так що дуже швидко «Genes» перетворилося в «Jeans», із звичною для нашого вуха вимовою - джинс. Існує красива легенда про те, як з'явилися сині джинси. Одного разу корабель, що перевозив тканину, потрапив у шторм. Коли судно черговий раз сильно нахилилося, - з бочок вилилася синя фарба, яка зіпсувала майже весь товар. Тим не менш, відчайдушний підприємець вирішив розпродати мимоволі пофарбовану у синій колір матерію. Ця ідея виявилася досить вдалою, так як споживач знайшов синю тканину надзвичайно красивою.
Математика. Завдання сьогодні буде певним чином пов'язане з музичним мистецтвом. Сподіваюся, що ви не забуваєте знайомитися з тим цікавим матеріалом, який розміщує для вас Тетяна Василівна щотижня в Classroom. Посилання на інтерактивний аркуш із математики знайдете в Classroom 3-А.
Українська мова.Сьогодні мова піде про окличні речення. Про них вам розкажуть Мовонька й Суржик. Суржик, здається, "пойняв", що пояснювала йому Мовонька. А чи зрозуміли ви?! Спробуйте перевірити себе!
Навколишній світ. Закріпити теоретичний матеріал про екосистеми вам допоможуть завдання в зошиті на с. 41-43
P. S. Враховуючу вашу активність під час самостійного (дистанційного) навчання, пропоную вам влаштувати miniканікули із завтрашнього дня;) Обов'язково знайдіть час на улюблені заняття, ваших домашніх улюбленців та не забудьте про допомогу старшим. Бережіть себе! Зустрінемося в середу 5 травня!
І ... долучаємося до перегляду відео, яке створила Тетяна Василівна з ваших цікавих історій про пухнастих і хвостатих:)
27 квітня проводиться День азбуки Морзе. Ця азбука складається з крапок і рисок або коротких і довгих звукових чи світлових знаків, частих або рідких ударів бубна, молотка тощо. Кожна мова має свої особливості, і тому морзівська азбука потребує доповнень для пересилання відомостей рідною мовою. Українська азбука має на сім букв більше, ніж латинська. З цієї причини довелося деякі букви доповнити, залишаючи всі інші такими, як у міжнародній морзівській азбуці. А для тих, хто любить шпигунські історії та хоче ближче познайомитися з цією азбукою, може переглянути відео.
Українська мова. Сьогодні зможете перевірити наскільки ви були уважні вчора. Переходьте в Classroom. Бажаю 100% правильних відповідей.
Математика. Вам знову знадобиться лінійка та олівець для виконання завдання 39 на с. 48
Навколишній світ. Продовжимо наше знайомство з екосистемами. Дізнайтесь про екосистеми ставка, лісу та міста, а тоді порівняйте екосистеми ставка й океану за посиланням.
* А чи знали ви, що ряска може рости не лише в ставку, а й в океані?;)
26 квітня в Україні День чорнобильської трагедії. Для України, для всіх, хто прямо чи побічно причетний до трагедії Чорнобиля та її наслідків, час ніби розділився на дві частини: до 26 квітня 1986 року і після нього. Цим частинам часу в народі вже дано назву – два кольори часу. Наслідки вибуху четвертого реактора Чорнобильської атомної сколихнули весь світ. В результаті аварії стався величезний викид радіоактивних ізотопів з активної зони реактора, які радіоактивною хмарою перенеслись на великі відстані. 26 квітня - це день, коли кожна людина повинна поставити перед собою такі питання: Хто я? Для чого я живу на світі? Як живу? Як дію? Чим можу допомогти іншій людині, яка потребує моєї допомоги? Адже сама природа зробила нам застереження: люди, не будьте байдужими, жорстокими, безпечними, пам'ятайте, що доля планети, доля всього людства, наше з вами майбутнє у ваших руках. Подумай над цим...
Навколишній світ. Цього тижня ми будемо досліджувати екосистеми. Сьогодні ми дізнаємось, якими бувають екосистеми та з’ясуємо, що в екосистемі належить до живої природи, а що - до неживої. Виконайте інтерактивну вправу після перегляду відео.
Математика. Сьогодні вам знадобиться лінійка й олівець для виконання завдань 36 і 40 на с. 48.
Українська мова. У світовій літературній скарбниці два особливіші твори: у центрі всієї сучасної літератури стоїть шекспірівський «Гамлет», а керролова «Аліса» — головний твір дитячої літератури. Настав час нам із ним познайомитися)
P.S. Дякую усім, хто відгукнувся на моє прохання зробити відомими своїх домашніх улюбленців, або поділився своєю мрією про них. Буде справедливо, якщо ви отримаєте приємний бонус: 3 "сови" : за зміст, грамотність написання та добір фото (ось так ми поєднали декілька предметів в одному завданні, створивши цілий проект). А відеоряд "Шанс" із ваших розповідей для всіх нас пообіцяла створити Тетяна Василівна. Упевнена, що скоро він з'явиться "в ефірі")
23 квітня проводиться День змін або День шансу. Життя сповнене ризиків, але все ж ... Не заглиблюючись у філософію святкування, сьогодні хотілося б поговорити про братів наших менших) Багато сімей мають домашніх тварин. І неважливо, чи ці тварини покриті лускою, шерстю, пір’ям або у них плавці замість ніг, люди зазвичай ставляться до них як до членів родини. емоційний зв’язок з домашнім вихованцем знижує у людей рівень стресу й урізноманітнює їх життя. Чим більше ми дізнаємося про наших домашніх тварин, тим краще зможемо розібратися в тому, що таке людська прихильність. Цікаво: чи це ми дали їм шанс, запросивши їх у свою родину, чи це вони обрали нас для того, щоб зробити кращими?)
Пропоную сьогодні розповісти про свого домашнього улюбленця. І, якщо трапилось так, що ви ще лише про нього мрієте, то опишіть свою омріяну тваринку, яка дасть вам шанс відчути себе щасливим і потрібним.
Такий вигляд має мій допис)
Мені вже кортить побачити ваші!) Переходьте за посиланням і діліться з нами!
22 квітня відзначається міжнародною спільнотою як Всесвітній день Землі. В цей день в різних куточках світу проводять різноманітні акції, що покликані спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого навколишнього середовища на планеті Земля. Цікаво, що своєрідним прапором Дня Землі є одна з перших фотографій нашої планети з космосу. Її зробили космонавти, тим самим продемонструвавши людству красу і крихкість Землі.
Навколишній світ. Пропоную вам інтерактивну вправу, яка ідеально підходить для сьогоднішнього дня.
Математика. Попрацюємо з інтерактивним аркушем (додавання та віднімання багатоцифрових чисел), в Classroom.
Інформатика + мистецтво. Сьогодні, разом зі Scratch, будемо створювати "живу" анімовану картину. Подивіться відео, а потім перейдіть за посиланням на сайт.
*Якщо ви під час навчання використовуєте телефон, то можете з дозволу батьків завантажити безкоштовний додаток Scratch.
Сьогодні Всесвітній день міграції риб. На території України протікає більше 63 тисяч річок і потічків, з них 93% мають довжину до 10 км. Найбільшими річками України є Дніпро, Дунай, Дністер, Південний Буг, Сіверський Донець тощо. Вони живлять ґрунтові води, забезпечують баланс поживних речовин землі, підтримують заплави, а також дають чисту воду та харчування місцевим громадам. І практично усюди вони є домівкою для уразливого прісноводного біорізноманіття. Деякі з найбільш знакових і важливих прісноводних видів — це мігруючі риби. Вони рухаються складними системами зв’язаних річок і струмків до моря, і навпаки. Втім, багато з них ніколи не досягають свого кінцевого пункту призначення. Негативний вплив будівництва гребель, а ще зміни клімату та надмірний вилов нині є головними загрозами для мігруючих риб, таких як осетрові, вугри та лососі. 21 квітня, завдяки Всесвітньому дню міграції риб, світ згадує про взаємозв’язок між рибою, річками та людьми.
Навколишній світ. І, як ви вже, мабуть, здогадалися - мова піде про риб. Цікаво, а наскільки змістовними є ваші знання про цих тварин. Перевірити себе ви зможете, пройшовши тест (посилання у Classroom).
Математика. Попрацюємо з лінійкою та олівцем: завдання 28 та 29 на с. 46 *Інфографіка нижче допоможе вам зорієнтуватися.
Українська мова. Сьогодні ми дослідимо речення. Навчальне відео допоможе пригадати те, що ви вже знаєте, а також доповнить ваші знання (вправу 4 ви знайдете на с. 84)
Щорічно 20 квітня людство висловлює вдячність волонтерам - усім, хто знайшов у собі силу, відвагу та доброту здійснювати добрі справи, не вимагаючи нічого натомість. Ви й ваші близькі брали участь у багатьох благодійних акціях, пробували себе в ролі волонтерів. Хочеться сьогодні згадати людей, ім'я яких просто асоціюється зі словом "волонтер", тих значну частину свого життя присвячують цій нелегкій, але такій почесній справі: Ігоря Романенка та Анастасію Ставнічук. Бажаємо їм міцного здоров'я, родинного затишку та здійснення мрій! Хорошим подарунком на День вдячності волонтерам буде ваша допомога — прояв турботи й теплоти по відношенню до тих, кому це потрібно.
Українська мова. Тест по твору "Сенсаційний репортаж Лоли" знайдете за посиланням в Classroom
Математика. Продовжуємо повторювати тему "Багатоцифрові числа"; попрацюйте в посібнику на с. 43 завдання 15.
Навколишній світ. Розділ 5 інтерактивного підручника познайомить вас із правилами безпечної поведінки з тваринами.
19 квітня проводиться День підсніжника. Снігова краля, сережка, дзвіночок, сніжинка, або ж по-науковому – «молочна квітка». Підсніжники – це вдала народна назва, а от французька назва дуже подібна, але має трошки іншу етимологію. Він називається «пер снеж» – той, що прорізує сніг. Сьогодні підсніжники прорізають сніг хіба в Британії. Саме у квітні там найчастіше можна побачити снігову сережку. І саме британці виділили для унікальної квітки окремий день. Нині у світі налічують близько 20 видів підсніжників, і практично всі вони занесені до "Червоної книги".
Українська мова. Сьогодні познайомимося з дівчинкою Лолою та дізнаємося про її захоплення та незвичайну пригоду (с. 80-82) Авторка історій про Лолу Ізабель Абеді видала цілу серію книг,
можливо хтось із вас уже знайомий із її творами. В уривку будуть зустрічатися слова, які варто вам пояснити для того, щоб ваше читання було свідомим.
* Я знаю про те, що дехто з вас теж пише цікаві твори;) Саме для вас, мої юні таланти, анонсую конкурс "Книгу творять діти". Вам варто спробувати, адже у вас все для цього є. Умови конкурсу за посиланням . Вірю в вас!
Математика. Цього тижня розпочинаємо повторення того навчального матеріалу, який опановували протягом року. Посилання на інтерактивний аркуш знайдете в Classroom.
Навколишній світ. Мене втішили ваші знання з теми "Тварини", ви розібралися з множинами, способом харчування та ланцюгами живлення. Наступний розділ (4) нашого інтерактивного підручника про диких і свійських тварин.
16 квітня проводиться День піжами на роботі. Ідея - послабити напругу; подібні «піжамні дні» сприятливо впливають на здоров'я й внутрішній психологічний стан людей, а також несуть важливий демократичний момент - всі, одягнені в піжаму, стають рівними й не мають перед іншими ніяких особливостей або недоліків. Крім піжамних нарядів дітям дозволяється брати з собою в школи улюблені іграшки й навіть ковдри. Карантин скорегував свою роботу всіх працівників та учнів навчальних закладів, а також офісних співробітників, і перевів їх роботу в «піжамний» режим. Так, що сьогодні багато хто, навіть і не здогадуючись, відзначить цей день)
Українська мова. Я помітила, що під час виконання тестової роботи, більшість із вас помилялися. Про типові помилки з теми "Словосполучення" у відео нижче.
Спробуйте перевірити себе ще раз, щоби впевнитися в тому, що тему вами засвоєно. Зверніть увагу на інфографіку, яка допоможе уникнути помилок.
Тест за посиланням в Classroom.
Математика. Сьогодні відпочиньмо від арифметичних дій; завдання 7 та 9 на с. 37 допоможуть вам перевірити власну уважність:)
Людина. Родина. Світ. Пропоную вам для перегляду кумедну історію, яка допомагає зрозуміти, що іноді варто змінювати старі звички і не бути надто консервативним. Крім того, треба мислити позитивно, обмінюючись досвідом з іншими, уміти навчатися на власних помилках і спільно з близькими долати перешкоди.
Іноді щось може йти не так, як того хотілося б, але ви не повинні зупинятися:)
P. S. Дякую всім, хто долучився до розширення власних мистецьких горизонтів!)
Джозеф Прістлі відкрив ці корисні властивості гумки в 1770 році. Він використовував шматки гуми, імпортовані з Бразилії.
Потім в 1858 році Хайман Ліпман з Філадельфії, штат Пенсільванія, запатентував олівець з гумкою на кінці. Історію гумки вам розкажуть наші добрі друзі.
Інформатика + Математика. Сьогодні пробуємо себе в програмуванні, об'єднуючи 2 навчальні предмети. Перейдіть за посиланням і подивіться навчальне відео. Спробуйте виконати алгоритм, який пропонують у ньому. Можете ставити відео на паузу й одночасно зі вказівками писати свою програму. Кнопки "стрілка вправо" та "стрілка вліво" - це покрокове створення програми. Повірте, програмувати - це цікаво!
Навколишній світ. Сьогодні перевіримо, що ж запам'яталося з того, що вивчили протягом тижня: різноманітність, множини тварин та ланцюги живлення. В останньому сьомому розділі вашого інтерактивного підручника знайдіть посилання на тестове завдання.
Мистецтво. Знайдіть час для мистецтва. Подивіться, які дива може творити олівець в умілих руках. Можливо когось із вас надихне це відео:) Свої роботи можете надсилати мені в Classroom.
“Якщо ваш внутрішній голос каже, що ви не можете малювати – малюйте якомога більше, тоді цей голос затихне.”, – Вінсент Ван Гог.
14 квітня проводиться День «Подивися на небо». Мета - розширити свої горизонти. Мета свята не просто буквально споглядати увесь день вгору. Ідея в тому, щоб отримувати насолоду від того, що знаходиться поруч, прямо перед нашими очима. Є безліч цікавих способів провести цей день з користю для себе та ближніх.
День «Подивіться на небо» був створений, щоб спонукати людей бачити світ з іншої точки зору і навчитися цінувати красу природи.
Українська мова. Перевіримо, чи зрозуміли ви, що таке словосполучення?) Таблиця допоможе вам пригадати вивчене, а також можете звернутися до навчального відео з теми "Слово і словосполучення". Посилання на тест знайдете в Classroom.
Математика. Сподіваюся, ви вчора швидко порахували кількість годин на поїздку до Запоріжжя (15 годин), а сьогодні повторимо множення багатоцифрових чисел с. 35 завдання 1 (а). Хочу нагадати вам про те, що дуже важливо правильно підписати кожне з чисел, яке утворюється в результаті множення (одиниці-під одиницями, десятки-під десятками...); а також зносити в добуток ті нулі, які є в обох множниках. *Завдання виконуєте в посібниках.
Навколишній світ. Продовжуємо наше знайомство з тваринами. Інформацію знайдете за посиланням у розділі 3 інтерактивного підручника. Запам'ятайте правило за яким утворюється ланцюг живлення, й вам буде не складно виконати тренувальні вправи. І трошки гумору...сподіваюся, що в цьому мультфільмі ви зможете теж знайти ланцюг живлення)
І знайте: або ви керуєте вашим днем, або день управляє вами.
Всесвітній день рок-н-ролу або World rock Day щорічно відзначається 13 квітня. Ця запальна музика так і кличе "гойдайся і крутись" - саме так перекладається з англійської назва стилю. Королем рок-н-ролу вважають Елвіса Преслі. Його сингли 151 раз були на вершині музичного рейтингу в журналі «Білборд». Всього в його творчості більше 150 альбомів, а загальна кількість випущених платівок перевищила 1 млрд копій.
Той, хто хоче навчитися танцювати рок-н-рол повинен бути готовий до шаленого ритму, стрибків, мати веселий, завзятий характер і не боятися експериментів і експромту. Якщо ж людина хоче стати профі в акробатичному рок-н-ролі, то в цій області треба працювати по-спортивному. Це дивовижний вид спорту, який знаходиться на межі між танцювальним мистецтвом і спортом. Танець в акробатичному рок-н-ролі триває близько півтори хвилини, але за цей час досвідчені танцюристи показують не тільки танець, але й видовищні акробатичні номери, трюки, елементи, підтримки і навіть сальто.
Почніть свій день із запального танцю:)
Українська мова. Потанцювали?) Тепер почитаємо. Знайдіть вправу 3 на с.79, прочитайте текст, доберіть заголовок. Знайдіть у тексті 5 словосполучень, пригадавши ту інформацію, яку ви отримали вчора; поставте запитання від головного слова до залежного (завдання виконуйте усно).
Математика. Вчора ви добре попрацювали, розв'язуючи задачі. Спробуйте розв'язати задачу 2 на с. 33. Порада: уважно прочитайте умову, заповніть комірки таблиці. Розв'язок можете записати поряд з таблицею в посібнику.
Навколишній світ. Розділ 2 інтерактивного підручника "розкаже" вам про множини тварин. Прочитайте інформацію та виконайте вправи з теми.
Вірте в себе! Вірте в свої здібності! Без скромної, але розумної впевненості у власних силах, ви не зможете бути успішним чи щасливим.
P. S. Дякую вам і вашим рідним за привітання з моїм святом! Дякуючи вашим батькам, у мене з'явився ще один домашній улюбленець:) Здоров'я й добра всім!
12 квітня проводиться Всесвітній день хом'яків. Або Міжнародний день хом'яка. Дата свята присвячена до 12 квітня, коли в 1930 році Ізраїль Ахароні, зоолог і професор Єврейського університету в Єрусалимі, відправився в експедицію в пошуках сирійських хом'яків на кукурудзяному полі. Вважається, що саме ця експедиція послужила хорошим стартом для першого вдалого приручення хом'яків. Мало кому відомо, що насправді хом'яки не вегетаріанці, вони всеїдні. Звісно жодний хом'ячок не відмовиться від смачного зерна, та в природі вони з радістю їдять також траву, коріння і навіть комах. Домашнім хом'ячкам можна давати шматочок відвареної курки, але вона обов'язково має бути приготована без солі чи спецій.
Навколишній світ. Цього тижня ми будемо досліджувати тварин і вчитися класифікувати їх за різними ознаками. Спеціально для вас я створила інтерактивний підручник, який допоможе пізнати нам світ тварин. Він містить інформацію, відео, а також інтерактивні вправи. Сьогодні ми попрацюємо з розділом 1, дізнаємося більше про хребетних та безхребетних тварин. Познайомтеся з інформацією, та виконайте вправу, яку містить перший розділ.
Математика. Понеділок почнемо з розв'язування задач. Посилання на інтерактивний аркуш знайдете в Classroom. Уважно прочитайте задачу, заповніть таблицю й приступайте до розв'язання.
І пам'ятайте, що одне закінчене результативне завдання вартує півсотні напівзакінчених.
Щорічно у другу п'ятницю квітня в американському містечку Сент-Джордж (штат Південна Короліна) розпочинається триденний фестиваль, присвячений вівсянці. І називається він ні багато ні мало — Всесвітнім фестивалем вівсянки. Ось так! Вівсяна каша традиційно присутня і в українській кухні. Разом з гречаною, ячневою та пшоняною кашами вона завжди займала почесне місце на українському столі. Коли був неврожай, нею рятувалися: дрібно перетирали висівки та варили з них вівсяний кисіль. Можливо, хтось із вас уже відсвяткував початок дня цією корисною кашею, а хтось, можливо, перегляне своє ставлення до неї:)
Українська мова. Знаю точно, що Ніколас не готував вівсянку, щоби догодити своїй подрузі. А що саме він готував?.. Про це точно знає той, хто уважно читав оповідання Жіля Тібо. Давайте перевіримо, чи є ви кращими знавцями історії про Ніколаса? Посилання на тест шукайте в Google Класі.
Математика. Потренуйтеся в розв'язуванні задач, використавши вже знайомий ресурс.
Людина. Родина. Світ. Пропоную переглянути вам анімаційну стрічку, головні герої якої – дівчинка Міа та її батько Мортон. Вони займаються виготовленням твердого сиру. Донька завжди допомагала батькові та підтримувала його, але той дуже часто сумував, адже ще жодного разу не перемагав у конкурсі на звання кращого сировара. І ось пройшло багато років, батько зневірився у власних силах та перестав брати участь у змаганні. Але дочка не здавалася і одного разу вони спільно створили сир, який визнали найсмачнішим. Така зворушлива історія навчає цінувати підтримку рідних і близьких, а також ніколи не втрачати надії на втілення своїх мрій.
Вірте в себе! Вірте в свої здібності! Без скромної, але розумної впевненості у власних силах, ви не зможете бути успішним чи щасливим. Гарних та позитивних вихідних усім!
8 квітня проводиться День всього нашого. Завдяки українським вченим з’явилися винаходи, які зараз відомі у всьому світі. Мало хто знає, що прообраз компакт-диска в кінці 1960-х винайшов аспірант Київського інституту кібернетики В'ячеслав Петров. Тоді розробка носила науковий характер і не мала нічого спільного з музикою. Оптичний диск був створений для супер ЕОМ. Більше про наші винаходи, які змінили світ можна дізнатися, переглянувши відео.
Навколишній світ. Сьогодні дізнаємося, як живляться рослини.
Математика. Пригадайте, як знаходяться корені багатокрокових рівнянь та виконайте завдання 4 на с.30 вашого посібника в зошиті.
Інформатика. Вже скоро ми будемо робити перші кроки в програмуванні й знайомитися з Рудим котом, який "живе" в Scratch. А сьогодні повправляємося в складанні алгоритмів. Упевнена, що вам це нескладно буде зробити, адже ми щотижня, майже, зустрічаємося з ними на уроках математики, а в житті - кожного дня. Нижче - посилання на вправи; ви можете обрати ті, які вас найбільше зацікавили:)
Мистецтво. Сьогодні залишаю вам місце для уяви й власного задуму:) Знайдіть час на улюблену справу, але ... пов'язану з мистецтвом:))
Нагадую, що логіка може привести вас від пункту “А” до пункту “Б”, а уява – куди завгодно.
P. S. І... про те, яким відкриттям для мене стали ваші талановиті рідні. Буріме вдалося на славу! Це ж як вам вдалося надихнути своїх рідних!
Нагадаю рими у власному вірші:
Сьогодні день без хатніх справ,
оце насправді свято!
Чекаю: посуд хто б прибрав...
Охочих ... небагато.
Не забудьте поставити позначку в щоденнику всі ті, хто долучився до вчорашнього челенджу...і... не забудьте подякувати самі знаєте кому:) Цінуйте тих, хто поряд з вами!
7 квітня проводиться День без хатніх справ. Або День без роботи по дому.
Є два способи відсвяткувати цей день:
1. Якщо ви зазвичай виконуєте всю роботу по дому, припиніть і не робіть її сьогодні. Замість цього відпочиньте і просто насолоджуйтеся днем. Розслабтеся і робіть все, що хочете, крім домашньої роботи.
2. Якщо інша людина виконує всю роботу, замініть її сьогодні. Нехай вона відпочине. Вам же в свою чергу випаде чудова нагода оцінити, скільки сил і часу їй доводиться витрачати, щоб підтримувати будинок в порядку.
Сподіваюся, ви вже обрали 2 варіант, тому менше навчання сьогодні, а більше уваги близьким:)
Математика. Повправляйтесь у множенні та виконайте завдання 5 на с. 30
Українська мова. А тепер пограємо в гру, назву якої вам вдалося (упевнена) відгадати, виконуючи завдання з математики. Але це завдання виконуєте не ви, а той, кого ви заміните в хатніх справах, поки він (вона) справляється з б****е:) Відповідно до правил гри потрібно скласти вірш, використовуючи однакові рими. Пропоную такі: справ-прибрав, свято-небагато. Чекаю на творчість ваших близьких в особистих повідомленнях Viber:)
Я досліджую світ. Прочитайте текст і розгляньте схеми циклів життя однорічної та дворічної рослини (на прикладі томата і моркви) у підручнику на с. 73.
Більшість рослин розмножуються насінням. Плоди з насінням утворюються замість квітки після запилення.
Сьогодні відзначають Міжнародний день спорту на благо миру та розвитку. До цього дня вчені та історики не можуть прийти до однозначного висновку - де ж вперше людина вигадала спорт. Це не дивно, так як діяльність, яку сучасна наука відносить до такого поняття, як заняття спортом, була притаманна без винятку всім людям по всій землі і схоже, що в усі часи. Змагання, гра, розвага, активний відпочинок, численні інтелектуальні вправи, досягнення кращих результатів, тренування фізичних та інших навичок, ось лише невеликий перелік тих видів діяльності, які включає в себе це широке поняття. І не дивлячись на максимальний накал зусиль і емоцій, які іноді додаються при занятті спортом, однозначно одне - це абсолютно мирний процес. Він сприяє розвитку і є життєствердним в усіх відношеннях.
Взагалі саме здатність спорту впливати на краще сполучення між усіма частинами мозку вважається чи не найголовнішим мега-плюсом ролі спорту на наш організм. Тому, не забуваємо про заняття спортом під час карантину, а от інтелектуально розім'ятися пропоную на математиці:)
Математика. Сподіваюся, вчора вам вдалося розібратися і з новим сервісом, і з новим типом задач. Перевірте себе самі: прочитайте задачу 2 (г) на с. 29, заповніть таблицю відповідно до умови та розв'яжіть (не обов'язково робити запис в зошиті, можна використати зручний вам девайс). Якщо щось не виходить, поверніться до вчорашнього пояснення, там знайдете підказку на другому аркуші (із задачами) на genial.ly
Українська мова. Я знаю, що ви любите отримувати подарунки і любите їх дарувати. Також вже багато подарунків ви зробили своїми власними руками. А про ставлення до подарунків хлопчика Ніколаса зможете прочитати на с. 74 - 76 вашого підручника. Прочитавши, спробуйте відповісти на запитання в кінці тексту. Допоможе вам розібратися зі значенням деяких слів інфографіка.
Навколишній світ. А чи знаєте ви будову рослин? Переходьте в Google Клас - перевіримо:)
І пам'ятайте: або ви керуєте вашим днем, або день управляє вами:)
Що може зігріти душу й тіло краще за тарілочку ароматного, гарячого супу? Суп зігріває шлунки населення Землі вже протягом майже 9000 років! Батьківщиною супу вважають Стародавній схід, де раніше за інших навчилися робити посуд, що підходив для його приготування. Важко перелічити всі види супів, винайдених за цей час людством.
Міжнародний День супу відзначають щорічно 5 квітня. І не якого-небудь там нудного супу з пакетика або банки. Тільки свіжого, легкого, домашнього супу! Саме такий варіант найсмачніший, найароматніший та найкорисніший. Основа здорового харчування і головна рекомендація дієтологів для людей з різними шлунково-кишковими захворюваннями, тих, що стежать за калорійністю їжі і всіх, кому небайдуже власне здоров’я і самопочуття.
Продовжимо тему супу в завданні з української мови😊, переходимо в Google Клас.
Математика. Сьогодні ми опануємо новий навчальний матеріал, використовуючи новий інформаційний контент Genially. Упевнена, що він вам сподобається). Виконайте завдання на с. 27 вашого посібника, а вже потім перейдіть за посиланням, щоб перевірити себе та познайомитися з новим видом задач.
Я досліджую світ. Пригадайте будову рослин, переглянувши відео.
Обирайте, з якого предмету почнете сьогодні. Не забувайте чергувати роботу та відпочинок. І знайте, що найскладніше - почати діяти, все інше залежить тільки від
наполегливості. Вдалого дня!