пʼятниця, 22 січня 2021 р.

День Соборності України — національне свято України, що відзначається щороку 22 січня. Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.
Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.
Українська мова. Повправляйся у визначенні роду прикметників. Посилання на завдання нижче: 
Математика. Як показали результати вчорашньої роботи з додавання та віднімання іменованих чисел, ви дуже добре засвоїли матеріал, тому сьогодні можете відпочити й знайти час для своїх улюблених занять:)

четвер, 21 січня 2021 р.

21 січня. Блок зимовий. День дев'ятий


21 січня у всьому світі відзначається одне з найбільш незвичайних свят — Міжнародний день обіймів (International Hug Day). За своєрідним «повір'ям», під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом. Існують і «наукові» обґрунтування корисності обіймів: доброзичливі дотики підвищують імунітет, стимулюють центральну нервову систему, підвищують у крові рівень гемоглобіну, а також іншого гормону — окситоцину, що викликає доброзичливе ставлення до інших людей. Приємно те, що святкування 21 січня не потребує ніяких матеріальних витрат. Вам варто лише щедро нагородити своїм теплом усіх, кого вважаєте за потрібне.

Математика. Сьогодні будемо виконувати арифметичні дії (додавання та віднімання) з одиницями вимірювання часу. У відео я пояснила вам більш складні випадки дій, коли потрібно переходити через розряд. Перегляньте матеріал і спробуйте самостійно виконати завдання в сlassroom .
Навколишній світ. Продовжуємо досліджувати Космос. Головні герої цього уроку - сузір'я. Про цікаві факти, пов'язані з ними, прочитай на с. 16 підручника. А пізнавальне відео знайдеш нижче.
Можливо, тебе надихне на творчість малюнок сузір'я великої та малої ведмедиці. Його можна створити на папері за допомогою художніх засобів, а можна й за допомогою спеціальної програми для малювання на комп'ютері, планшеті чи телефоні. 

середа, 20 січня 2021 р.

20 січня. Блок зимовий. День восьмий


20 січня  — День знань про пінгвінів. Відомо, що термін «пінгвін» вперше з'явився в друкованому виданні в 1500-х роках. Існує три версії його походження: від валлійського pen-голова і gwyn-біла, від англійського слова pinwing — крило-шпилька, від латинського слова pinguis — «товстий».
Літературне читання.  Пропоную відзначити цей день читанням казки про пінгвіна. Як ти думаєш, з якою метою автор створила цей твір? Чи зрозуміла тобі його головна думка?
Українська мова. На закріплення знань із теми про рід та число прикметників, виконай вправу 8 на с. 18. Запиши словосполучення іменника з прикметником, визначивши його граматичні категорії. Записуй так: Квітковий чай (одн., ч. р.), абрикосовий кисіль (одн.,ч.р.), ...
Математика. Тренуємося визначати час за годинником тут.
Навколишній світ. Вчора я мала можливість перевірити ваші знання з теми "Ми-дослідники", вони мене дуже втішили. Так трапилося, що програма зі створення інтерактивних аркушів влаштувала мені справжнє випробування... Я дякую вам за розуміння, прошу не перейматися тими балами, які виставляє система (не завжди можу на неї вплинути), чекайте на моє особисте повідомлення при поверненні завдання. Я також вчуся разом із вами, опановую не лише ІТ, а ще й іноземні мови, така непроста виявилася ця програма;) Інколи відчуваєш себе, ніби у відкритому Космосі... 
І... про Космос. Наша наступна тема "Досліджуємо Космос". Ми познайомимося з небесними тілами, сузір'ями, поговоримо про Сонце й Парад планет. Сьогодні пропоную вам дослідити  інфографіку "Небесні тіла" на с. 15 підручника й переглянути  відео  про астероїди й комети, метеорити та метеороїди... Упевнена, що після перегляду, ти зможеш багато нового розповісти своїм батькам;)

вівторок, 19 січня 2021 р.

19 січня. Блок зимовий. День сьомий


Сьогодні Водохреща —  останнє з 12 свят різдвяно-новорічного циклу. Цього дня Іван Хреститель охрестив у ріці Йордані Ісуса Христа. В старовину вважалося, що вода в цей день стає чарівною, нею умивалися дівчата, щоб бути вродливими, нею лікували хвороби і захищалися від усього злого.

Літературне читання. Прочитай вірш В. Лучука "Кольорові пташки" на с. 17 (тобі можуть бути незнайомими  слова "фрак" — чоловічий святковий костюм та "омелюх" - зимуючий в Україні птах). Назви яких ще пташок згадав у ньому автор? Чи можеш ти утворити пари слів, що римуються? Чи знайдеш у вірші сполучення іменника з прикметником? 
Українська мова. Виконай вправу 2 на с. 16. Запиши її в зошит, зверни увагу на зразок та зауваж, що рід визначати треба лише в прикметників, ужитих в однині.
Математика. Потренуйся визначати час за годинником, виконуючи вправу. 
Навколишній світ. Учора ви мали можливість оцінити свої знання з теми "Ми - дослідники". А сьогодні і я б хотіла побачити, що ви запам'ятали? Діагностична робота в сlassroom.

понеділок, 18 січня 2021 р.

18 січня. Блок зимовий. День шостий

 18 січня - День Вінні Пуха. Це свято було створено, щоб вшанувати автора дитячих книжок-історій, який створив Вінні-Пуха та його друзів. Алан Александр Мілн народився 18 січня 1882 року в Хампстед, Лондон, Великобританія. Сподіваюся, що ти теж долучишся до цього святкування, прочитавши кілька сторінок пригод цього кумедного ведмедика та його друзів:)

Літературне читання. Сьогодні ти познайомишся ще з одним відомим автором Джанні Родарі та його "Палацом із морозива" (с. 14-15 у підручнику). Більше про Джанні Родарі зможеш дізнатися тут. Як ти думаєш: чи можна справді побудувати палац із морозива? А ось у Вінниці,  а не в Болоньї, створили проєкт #вінницький_антистрес – про “найсмачніші” місця  міста. Це серія із п’яти розмальовок, на яких зображені визначні пам’ятки Вінниці. І саме першим його солодко-архітектурним сюжетом став головний символ міста – Вежа Артинова у вигляді ріжка крафтового місцевого морозива. Хочеш до Вінниці - завантажуй зображення:)

Українська мова. Темою нашого уроку сьогодні буде "Змінювання прикметників за родами і числами" Дуже детально цю тему пояснила Суржику наша знайома Мовонька. Долучися до ознайомлення з темою і ти. А виконуючи інтерактивну вправу, зможеш перевірити свої знання з теми.

Математика. Давай перевіримо, наскільки ти "дружиш" з часом? Інтерактивний аркуш чекає на тебе в сlassroom.

Навколишній світ. Попрацюй із підручником с. 13 "Мозаїка завдань до теми". Цікаво, як ти оціниш свої досягнення?)

пʼятниця, 15 січня 2021 р.

15 січня. Блок зимовий. День п'ятий.


15 січня — День Вікіпедії, в цей день 2001 року стала доступною перша версія Вільної енциклопедії. Саме в цьому році Джиммі Вейлз і Ларрі Сенгер запустили онлайн-енциклопедію. Назву "Wikipedia" придумав Ларрі Сенгер. Він поєднав слова wiki (від гавайського "швидкий") і pedia (від "енциклопедія").Наразі її автори й редактори — це тисячі людей по всьому світу, які беруть участь у написанні, доповненні та перекладі статей на понад 300 мов світу. У цьому році Вікіпедії виповнюється 20 років.
У Вікіпедії можна знайти відомості про театр тіней, а от переглянути такі новини... Точно ні!) Це ви можете зробити лише в нашому блозі. Дякую юному автору за право їх тут розмістити:)
Математика. Пригадайте основні тези з визначення часу за годинником та  нашу зустріч із ґавою, яка вміє правильно визначати й час і грамотно його озвучує.
Літературне читання. Перевірте, наскільки ви вдумливо читали твір "Каблучка". Посилання на тест тут.  Не поспішайте, якщо не впевнені, є можливість перечитати текст іще раз.
Не могла не поділитися з вами дуже цікавою технікою малювання дудлінг. Це спосіб створення простих форм і фігур, таких як: точки, кола, вигнуті лінії. З цих невеликих елементів можна досить легко створити красиві картини. Малювання в техніці «дудлінг» допоможе заспокоїтися, відволіктися від проблем, сконцентрувати свою увагу на найважливішому, звільнитися від накопиченого за день негативу, розвинути здібності до малювання. Можна скористатися технікою Zendoodling – скористатися розмальовкою або контуром, намальованим за трафаретом, заповнити його простими елементами й розфарбувати. Буду рада бачити ваші роботи в цих техніках по поверненні в школу. 

Гарних усім вихідних! Насолоджуйтеся перебуванням у родинному колі та бережіть себе!

четвер, 14 січня 2021 р.

14 січня. Блок зимовий. День четвертий

З неба падають сніжинки, щоб прикрасити ялинки, 
щоб прикрасити дерева, білосніжно кришталево.
З неба падають сніжинки, щоб прикрасити будинки,
Щоб прикрасити машини, м‘яко, біло, мов хмарини.
З неба падають сніжинки, щоб прикрасити стежинки,
Щоб прикрасити дороги, щоб в снігу тонули ноги.
З неба падають сніжинки, щоб в очах були смішинки,
Щоб в серцях було святково, щоб усе було казково.
                                      (С) Ніколенко Вікторія
В очікуванні справжньої зими...
Математика. Пропоную сьогодні прочитати цікаві відомості про виникнення годинника в посібнику на с. 13. Саме цей текст розповість тобі про сонячний годинник, про сучасний годинник та особливості його облаштування. Ми вже знайомилися з цією темою на уроках навколишнього світу, тому впевнена, що читаючи, ти все пригадаєш.
Навколишній світ. Мистецтво. Дослідимо таке цікаве явище, як театр тіней. Театр тіней - це мистецтво, яке зародилося в давніх цивілізаціях Індії та Китаю. За допомогою спрямованого світла та силуетів персонажів можна зіграти цілу виставу. Ти можеш самостійно виготовити силуети персонажів і влаштувати домашню прем'єру:) Можливо, тебе зацікавлять ці трафарети.
Інформатика. Завдання з цього навчального предмета розміщено в classroom

середа, 13 січня 2021 р.

13 січня. Блок зимовий. День третій.

 13 січня - день «Зроби свою мрію реальністю». Мрія – це певне почуття бажання чогось конкретного, заради чого людина готова почати діяти з метою її досягнення. Мрії стають можливими завдяки нашій уяві, яка здатна малювати будь-які образи в розумі незалежно від подій, що відбуваються. Наші мрії – це ті образи, які при думці про них викликають дуже сильні позитивні емоції. Уолт Дісней колись сказав: “Правильний спосіб почати щось — це припинити говорити й почати робити”. Цей вислів, зокрема, стосується наших мрій, а точніше — їх втілення в життя. Ну, що ж ... уперед до мрії...

Літературне читання. Пропоную тобі сьогодні прочитати твір Дмитра Кузьменка (Кузька Кузякіна) на с. 11-13 підручника. Спробуй пригадати, чи була в твоєму житті схожа ситуація? Дай відповіді на три "Чому?" в кінці тексту.

Математика. Використовуючи таблицю мір часу на с. 10, виконай завдання в classroom.

Українська мова. Сьогодні поговоримо про прикметники, близькі за значенням. Так, саме про синоніми. Ми вживаємо їх для підвищення виразності мови, що дозволяє уникати одноманітності. На с. 9 у підручнику є вправа 4 із завданням з редагування тексту. Запиши  чотири речення в зошит, замінивши повторюване слово на синоніми, які подані в довідці. У тебе має вийти 4 речення.

Навколишній світ. Завдання з нової теми знайдеш у classroom.

вівторок, 12 січня 2021 р.

12 січня. Блок зимовий. День другий.

12 січня - всесвітній день доньки. Міжнародна ініціатива виникла з національного дня доньки в Індії. 

Учора вам вдалося справитися  з інтерактивним аркушем, ви - молодці, я  вірила у  ваші можливості! Оціночний коментар до вашої роботи в особистих коментарях у Classroom. 

Літературне читання. Сьогодні перевіримо, наскільки уважно ви слухали текст про Різдво. Для цього перейдіть у classroom. 

Математика. Інформація сторінок підручника перенесла вас учора в давні часи, ви змогли дізнатися про перші одиниці часу, про найбільш вдалий календар, про різницю між календарями та їх реформу (удосконалення). А давай перевіримо, чи зможеш ти виконати ранжування мір часу. Прочитай інформацію на с. 10 посібника та виконай інтерактивне завдання 

Українська мова. Повторимо твої знання про прикметник. Ти вже знаєш, що це частина мови, яка виражає ознаку предмета й відповідає на питання який? яке? яка? які? А чи зможеш ти знайти прикметник серед інших слів. Перевір себе.

Навколишній світ. Розподіли об'єкти у дві групи, зважаючи на їх властивості. Вправи не будуть надто складними для тебе, але потребують уважності: https://learningapps.org/9055296  та https://learningapps.org/14178375 

понеділок, 11 січня 2021 р.

11 січня. Блок зимовий. День перший

 І ось знову ми зустрілися в нашому блозі вперше...у новому році! Нехай він буде сповнений позитивними емоціями та яскравими враженнями.

Почнемо з новин. Розклад уроків на наступний семестр буде таким...
Цього дня відзначається всесвітній день "спасибі". Ми чудово розуміємо значення гарних манер, їх необхідність у повсякденному житті, але найчастіше ми висловлюємо подяку ніби мимохідь, не замислюючись про її значення. А між тим слова подяки мають дивовижні властивості, але вимовляти їх не можна, коли людина знаходиться у роздратованому стані. Психологи вважають, що слова вдячності – це знаки уваги, вони є усними "погладжуваннями"  і здатні зігріти своїм теплом. 
Літературне читання. Послухай запис останнього розділу з книги Катерини Єгорушкіної "Різдво та моїх 12 бабусь" та постарайся коротко переказати про що в ньому йшлося. 

Українська мова. Пригадай основні поняття про прикметник як частину мови: прочитай правило на с. 6, а у вірші "Різнокольоровий дощик" знайди прикметники (усно).
Математика. Ознайомся з інформацією про міри часу та календар у посібнику на с.3-4
Перейди в classroom  та попрацюй самостійно з інтерактивним аркушем.
Хто б не зустрівся на вашому життєвому шляху – подякуйте йому за участь у вашій долі. Чи було це епізодом, чи на все життя – жодна людина не приходить в життя іншої випадково.